Windows Sistem Saati Yerine Kullanabileceğiniz Programlar

Saat takmayı sevdiğim için bir çok kişinin aksine onu kolumda taşımaya devam ediyorum. Günümüzde saati öğrenmek için ilk tercih edilen yol telefon, tablet veya bilgisayarımıza bakmak yönünde. İtiraf etmeliyim kolumdaki saatten fazla bunlara bakıyorum. Bilgisayar başındaysanız Windows’un sistem saati oldukça faydalı. Bu yazımda paylaştığım programlar bilgisayar başındayken saati daha kolay bir şekilde görmenizi sağlayacaktır.

Free Desktop Clock

İlk programımız Free Desktop Clock. Windowsun sol alt kısımdaki varsayılan sistem saati biraz daha farklı bir stile sahip olsa nasıl olurdu? Sistem saatinin stilini değiştirmek için bu programı deneyin. Daha büyük fontlar, farklı renkler ve arka plan renkleri bulunuyor.

Free Desktop Clock standart windows saatini (system tray saatini) değiştirmek için geliştirilmiş ücretsiz bir uygulama. Programı çalıştırdığınızda varsayılan sistem saatinin yerini alır. Ücretsiz olarak sunulan 9 farklı stil vardır. Saatin 12 saat veya 24 saat biçiminde gösterilmesini, tarihin gösterilmesini sağlayabileceğiniz özelleştirme seçenekleri vardır. Saatin arka planını şeffaf veya istediğiniz renkte ayarlayabilirsiniz. Ayrıca sistem çalışma süresini, ram kullanımını gösterme şansınız bulunuyor.

http://www.drive-software.com/freedesktopclock.html

Dexclock

Dexclock çalışma mantığı biraz farklı. Programla birlikte güzel bir masaüstü arka planlarıyla harmanlanmış bir saat sunuluyor. Yani saatli bir wallpaper istiyorsanız bu programı deneyin.

  • Farklı ekran çözünürlükleriyle uyumlu
  • Programın içinde 4 tane duvar kağıdı var isterseniz bunlara yenilerini ekleyebiliyorsunuz.
  • Fazla sistem kaynağı kullanmaz ve tamamen ücretsizdir.

https://dexpot.de/dexclock.php

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla