Chrome Kaldığım Yerden Devam Et Özelliği

Ben de diğer birçok kullanıcı gibi tarayıcı tercihimi Google Chrome dan yana kullanıyorum. Chrome ile açtığımız sekmelerin sayısı bazen çok fazla olabiliyor. Kullandığımız çok sayıda sekme açıkken bilgisayarı kapatmamız gerekebilir. Bunun yanında kilitlenme, elektrik kesintisi elimizde olmayan sebeplerle tarayıcının kapanması durumuyla karşılaşabiliriz. Bu noktada çok işimize yarayacak bir özellik bulunuyor. Bu özelliğin adı kaldığım yerden devam et. Açık olan tüm sekmeler tarayıcıyı kapatıp tekrar açtığınızda olduğu gibi kalıyor.

Çalışmalarınızın bölünmemesi açık olan sitelerin siz tarayıcıyı yanlışlıkla vs. kapattığınızda kaybolmaması için, açık olan sekmelerin kapanmaması için kaldığım yerden devam et özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Bu özellik sayesinde Chrome açılırken son sekmelerin otomatik olarak açılması sağlanıyor.

Şimdi bunu nasıl yapacağımıza bakalım. Öncelikle tarayıcınızı açın. Sonra sağ üst köşede yer alan üç nokta şeklindeki menü ikonuna tıklayın. Menüden Ayarlar seçeneğine tıklayın.  Sol taraftaki menüden Başlangıçta seçeneğine tıklayın. Sağ taraftaki seçenekler arasından kaldığım yerden devam et seçeneğini aktifleştirin. Hepsi bu kadar artık tarayıcınız kapanıp açıldığında açık olan sekmeleriniz kapatılmayacak kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla