En Çok Kullanılan Chrome Eklentileri

Günümüzde milyonlarca kişi interneti çok aktif biçimde kullanmakta ve gündelik yaşamındaki birçok işi de yine internet üzerinden gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda internet tarayıcıları arasında en çok kullanılan Google Chrome çeşitli eklenti imkanları sunarak kullanıcılarına çeşitli yardımlar da sağlamaktadır. Buna göre Google Chrome farklı eklentileriyle birlikte kullanıcılarına eşsiz, işlevsel ve daha kullanışlı bir internet ortamı kazandırmaktadır. İnternette zaman geçiren kullanıcıların işlerini yönetirken üst kısımda bar tarafında Google Chrome eklentileri ekleyerek birçok şeyi aynı anda yapabilir.

Buna göre internet kullanıcıları Google eklentileriyle birlikte kolay biçimde maillerini kontrol edebilir, sosyal medya hesaplarına erişimler sağlayabilir, sevdiği kişiler ile birlikte uygulamaları çok daha kolay biçimde kullanabilir. Metin içi kopyalamalar ve çevirilerin de daha kolay hale gelmesi açısından eklentilerin önemi oldukça fazladır.. Rahatsız edici bir çok reklam ve tanıtıcı videolar da bu sayede engellenerek kişilerin rahat bir internet kullanımı da gerçekleştirilir. Google Chrome tarafında en çok tercih edilen ve kullanıcıların işlerini kolaylaştıran eklentiler şunlardır:

Adblocker

Reklamcılık sektörü kendi içerisinde fazlasıyla gelişen sektörler arasında yer almaktadır. Buna istinaden kullanıcılar gezdikleri çeşitli internet sayfalarında birçok farklı reklamla karşılaşmaktadır. Kullanıcıların hayatında oldukça büyük yer kaplayan reklamlar kimi zaman rahatsız edici boyuta kadar ulaşmaktadır. Bu reklamların engellenmesi ise yine Google Chrome eklentileriyle birlikte mümkündür. Buna göre Adblocker eklentisi ile birlikte sizlerr de internet sayfalarında dolaşırken reklamlardan arınacak ve rahat biçimde işlemlerinizi görebileceksiniz.

ZenMate VPN

İnternet üzerinde gezerken çeşitli yasak ve engellerden kaynaklı olarak çeşitli internet sitelerine erişimlerine kısıtlandırmalar ile karşılaşılabilir. En kaliteli erişim engelleyicilerini engelleyen VPN özelliğine sahip olan ZenMate VPN eklentisiyle birlikte sizler de yasaklı sitelere erişim yapabilirsiniz. Kullanıcı gizliliğini ve güvenliğini ön planda tutan ZenMate VPN ile artık sizler de internette oldukça rahat biçimde gezebilirsiniz.

Google Translate

Eğitim ve iş konularında kullanıcılar çoğu zaman İngilizce kaynaklara ihtiyaç duymaktadır. Pek çok yabancı kaynak üzerinden Türkçe diline çeviri yapmak isteyen kullanıcıların yardımına ise Google Translate eklentisi koşmaktadır. Bu eklentiyle birlikte sizler de gezindiğiniz sayfalar üzerindeki yabancı kelimeleri ya da cümleleri çok kolay biçimde istediğiniz dile, başta Türkçe olmak üzere, çevirebilir ve kullanabilirsiniz. Böylelikle araştırmalarınızda daha hızlı ve kolay biçimde sonuca ulaşabilecek olup çalışmalarınızdaki verimliliği de böylece artırabileceksiniz.

WhatsChrome

WhatsChrome Google Chrome eklentisiyle birlikte WhatsApp üzerindeki mesajlarınızı Chorıme üzerine taşıyabilirsiniz. Masaüstü bildirimlerini de etkinleştiren bu eklenti, gelen mesajlardan anında haberdar olmanız için çok iyi hizmet sunan bir eklentidir. Bu eklenti ile birlikte WhatsApp Web uygulamasını Chrome üzerinden çalıştırabilir, mesajlarınızı çok daha hızlı ve kolay biçimde istediğiniz kişilere gönderebilirsiniz. Bu eklenti WhatsApp Web’den farklı olarak mesajları silme, arka planda etkin olarak çalıştırabilme özelliklerini de kullanıcılara sunmaktadır.

Mail Checker Plus

İş dünyasının vazgeçilmez etkileşimlerinden biri olan maillerin doğru ve kolay biçimde yönetilmesi için bu eklenti tercih edilebilir. Mail Checker Plus eklentisi ile birlikte Gmail bağlantısı kurularak size gelen maillerin kolayca yönetebilmeniz amaçlanmıştır. Tarayıcının sağ üst kısmında küçük simge olarak eklenen bu eklenti ile sizler de maillerinizi oldukça kolay ve hızlı biçimde yönetebilirsiniz.

Instagram Eklentisi

Günümüz dünyasında sosyal medya oldukça gelişmekte ve milyonlarca kişi tarafından da aktif olarak kullanılmaktadır. Bu bağlamda en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram uygulaması için de geliştirilen eklenti mevcuttur. Instagram’ı kolayca yönetmenize yardımcı olan Instagram eklentisi telefona ihtiyaç duymaksızın Instagram uygulamasına girmenize yardımcı olmaktadır. Instagram akış ve hikayeleri kolaylıkla görüntülemenize yarayan bu eklenti ile sizler de telefona ihtiyaç duymadan bilgisayar üzerinde Instagram uygulamasını daha aktif kullanabilirsiniz.

Google Chrome eklentileri kendi içerisinde oldukça çeşitlilik göstermekte ve genel olarak kullanıcıların daha iyi ve kolay biçimde internette gezinmelerine de yardımcı olmaktadır. Bu bağlamda sizler de kendinize yarayan, işlemlerinizi daha hızlı yapacağınızı düşündüğünüz Google Chrome eklentilerini edinerek tarayıcınızda kolaylıkla kullanabilirsiniz. En çok tercih edilen ve kullanılan Google Chrome eklentileri bunlar olup daha fazlası için sizler de araştırmalarınızı yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla