Gmail Erteleme Özelliği

Erteleme Gmail’in yeni kazandığı bir özellik. Ertelediğiniz e-postalar Ertelendi adlı bölüme taşınacaktır. Sizin belirlemiş olduğunuz zaman geldiğinde ise Gelen kutusuna taşınır. Erteleme özelliğini bütün e-postalar üzerinde kullanabilirsiniz. İsterseniz Gelen Kutusunda isterseniz Taslaklarda hatta Çöp kutusunda yer alan bir mesajı erteleyin.

Bir mesajın üzerine gelin ve en sağ kısımda beliren saat şeklindeki Ertele ikonuna tıklayın. Bu işlemi size gönderilmiş bir mail için de yapabilirsiniz.

O an açık olan bir maili ertelemeniz mümkün. Üst kısımda yer alan ikonlardan Ertele ikonuna tıklayın. Ertelenecek zamanı seçin. Yarın, Bu hafta sonu, Gelecek hafta ya da Tarih ve saat seç’e tıklayıp kendiniz bir gün ve saat belirleyin.

Erteleme işleminin ardından e-posta Ertelendi başlıklı bölüme taşınacaktır. Resimde gördüğünüz üzere ertelemenin zamanı kırmızı yazı ile gösteriliyor. Ben aynı gün içinde ileri bir saate ertelediğim için saat şeklinde gösteriliyor daha ileri bir tarihe erteleme yaptığınızda gün yazacaktır.

Ertelenen e-posta belirlediğiniz zaman geldiğinde gelen kutusuna en üst kısma taşınacaktır. Ertelenmiş mesajları diğerlerinden ayırmanız oldukça kolay. Önemli olarak işaretleniyor ve ne zaman ertelendiği gösteriliyor.

Erteleme özelliğini daha sonra hatırlamanız gereken bir e-posta için kullanabilirsiniz. Örneğin internet faturası mail adresinize gönderildi ve siz faturayı o anda değil son ödeme tarihinde ödemek istiyorsunuz. Maili erteleyin ve ödeme gününü kaçırmayın. Daha sonra göndermek istediğiniz bir mesaj yazdığınızı düşünelim. Taslaklara kaydedin ve göndermek istediğiniz zamana erteleyin. Gönderme günü geldiğinde mesaj Gelen kutusuna düşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top