Gmail Hesabı Başka Bilgisayar ve Telefonlardan Çıkış Yapma

Bildiğiniz gibi Google hesapları bütünleşik. Bir Gmail adresi açtığımızda aynı zamanda Google’ın sunduğu diğer servislere girebilmek, onları kullanabilmek için bu kullanıcı adını ve şifreyi kullanmaktayız. Kişisel bilgisayarımızda Gmail hesabımıza giriş yapıp açık bırakmamız bizden başka biri erişemeyeceği için pek sorun teşkil etmiyor. Zaman zaman ortak kullanılan bilgisayarlardan, iş yerinden vs e-postalarınızı kontrol etmeniz gerekebilir. Bu gibi durumların sonrasında bir problemle karşılaşmamak için hesabınızdan çıkış yapmayı unutmayın.

İşin bir diğer boyutu ise Android işletim sistemi kullanan telefon, tablet gibi cihazlar. Bu gibi cihazlarda Play Store gibi uygulama mağazalarına vs girebilmek gibi nedenlerle ilk yaptığımız işlem Google hesabı eklemek oluyor. Başkasına ait bir telefona vs. google hesabınızı eklemeniz gerektiyse sonrasında mutlaka hesabınızı kaldırmalısınız. Telefonunuzu bir başkasına verme, satma gibi düşünceniz varsa öncesinde mutlaka telefonda kayıtlı olan Google ve diğer hesaplarınızı kaldırmalı ve verilerinizi silmelisiniz.

Bu uyarılardan sonra biz yazımızın konusuna geçelim. Size ait olan kullanıcı adı ve şifresini bildiğiniz bir hesabı kapatmayı, silmeyi unuttuysanız endişe etmenize gerek yok. Uzaktan hesap kapatma işlemini yapabilirsiniz. İlk adımda bir bilgisayarda açılmış olan hesabımızı kapatmayı ikinci olarak ise farklı bir cihazda (telefon,tablet vs.) açılmış olan hesabımızdan çıkış yapmayı göreceğiz.

Gmail diğer tüm bilgisayarlardan çıkış yapma

gmail google tüm bilgisayarlardan çıkış yap

Öncelikle Gmail hesabınıza giriş yaparak gelen kutusuna ulaşın. Sayfanın en alt sağ kısmında yer alan Ayrıntılar linkine tıklayın.

gmail google tüm web oturumlarını kapat

Açılan sayfadaki Diğer tüm web oturumlarını kapat butonuna tıklayın. Diğer tüm oturumlardan başarıyla çıkış yapıldı şeklinde bir uyarı alacaksınız. Artık başka bir bilgisayarda açık olan bir Gmail oturumunuz varsa çıkış yapılmış olacaktır.

Gmail diğer android cihazlardan telefon, tablet çıkış yapma

Şimdi bir android cihazda kapatmayı/kaldırmayı unuttuğunuz hesaplardan nasıl çıkış yapılacağını görelim. Bu işlemi Google’ın Hesabım sayfasından yapmaktayız. Hesabım sayfasına https://myaccount.google.com/ adresinden ulaşabilirsiniz. Burada Oturum açma ve Güvenlik başlığı altında Cihaz etkinliği ve güvenlik etkinlikleri linkine tıkladığınızda açılan sayfadan hesabınıza eklenmiş olan cihazları görüp dilerseniz kaldırabilirsiniz.

Ben işinizi biraz daha kolaylaştırmak için size direk cihaz etkinlikleri sayfasının linkini veriyorum.

https://myaccount.google.com/u/0/device-activity

Yukarıdaki bağlantıya tıklayın kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Sonrasında size ait olmayan yabancı bir cihaz görürseniz tıkladıktan sonra Hesap erişimi bölümündeki Kaldır butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar.

gmail android diğer telefonlardan çıkış yapma

Yorumlar

 1. Jilet Gibi

  jiletgibi.com olarak bu değerli yazınızı çok beğendik. Ayrıca cihazların çalınma ya da kaybolma gibi durumlarında giriş yapılmış cihazların konumunun gösterilmesi de çok işe yarıyor.

 2. Senanur

  Herkese açık bir şekilde kullanılan bilgisayardan gmail oturumunu kapatmak için aynı zamanda şu da yapılabilir:
  Tarayıcı/Safariden gmailde hesap ayarlarından güvenlik kontrolüne girilerek, aktif oturumları belirten kısımda çıkış yapmak istediğiniz cihazın yanındaki yukarıdan aşağıya olmak kaydıyla üç noktaya dokunup oradan oturumu kapatabilirsiniz. Bu bahsettiğim telefonuna gmail uygulamasını indiremeyenler içindir.

  • Elif

   Bugün bana gelen bir gmail ile uyandım ve o anda şok oldum çünkü hesabımın şifresini bulup bana ait olmayan bir cihazdan oturum açmışlar ve bu site bana çok yardımcı oldu teşekkürler

 3. Hasa. Canpolat

  Arkadaşlar bu benim hesabım ben ve başkası kulaniyor nasıl onu tüm cihazlardan kaldira bilir lütfen söylen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla