Gmail Tema Arkaplan Değiştirme Nasıl Yapılır?

Gmail google tarafından 1 Nisan 2004 tarihinde yalnızca davetiye sistemiyle üyelik kabul edecek şekilde açılmış bir e-mail servisidir. Sonraki dönemlerde bütün kullanıcıların ücretsiz şekilde üye olabildiği sistem günümüzde en çok kullanılan ve sevilen e-mail servislerinden biridir. Gmail hakkında daha detaylı bilgi için https://tr.wikipedia.org/wiki/Gmail adresine gidebilirsiniz. Gmail in arayüzünden sıkılmadınız mı? Eğer isterseniz Gmail temasını kolayca değiştirebilirsiniz. Google size farklı arkaplan resimleri sunarak gmail arayüzünü değiştirme imkanı tanımaktadır. Eğer isterseniz bunların dışında bir arkaplan resmini yükleyerek servisi istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

Gmail Tema Arkaplan Değiştirme PC MAC

Öncelikle gmail hesabınıza giriş yapın.

Gmail arkaplan tema değiştirme

Gmail arkaplan tema değiştirme

Sonrasında sağ üst köşede yer alan dişli simgesine tıklayın ve Ayarlar bölümünü açın. Biraz alt kısımda yer alan Tema başlığını göreceksiniz. Bu bölümde yer alan Tümünü görüntüle seçeneğine tıklayın.

Gmail sunulan fotoğraf seçenekleri

Gmail sunulan fotoğraf seçenekleri

Bu bölümde farklı fotoğraflar yer almaktadır bunlardan birini seçebilirsiniz. Biraz alt kısımda düz renkler yer alıyor sade bir tema seviyorsanız bu düz renklerden birini seçebilirsiniz. Fotoğraflarım seçeneğine tıklayrak daha fazla fotoğrafa ve kendi yüklemiş olduğunuz fotoğraflara erişebilir ve onları arkaplan olarak kullanabilirsiniz.

Gmail Android ve ios tema değiştirme

Bilgisayar yerine gmail mobil temasını değiştirmek istiyorsanız bilgisayarda olduğu kadar kişiselleştirme imkanınız bulunmamaktadır. Size sunulan üç seçenek arasından birini tercih etmeniz gerekiyor.

Öncelikle telefonunuzdan Gmail uygulamasını açın.

Gmail mobil ayarlar

Gmail mobil ayarlar

Sol üst köşede yer alan menü butonuna tıklayın ve açılan menüden Ayarlar seçeneğine tıklayın.

Gmail genel ayarlar

Gmail genel ayarlar

Genel ayarlar seçeneğine tıklayın.

Gmail mobil tema değiştirme

Gmail mobil tema değiştirme

Tema seçeneğine tıkladığınızda size sunulan üç seçenekle karşılaşacaksınız. Bunlar Açık, Koyu ve Sistem varsayılanı. Bu üç seçenekten birini tercih etmeniz gerekiyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla