Google Chrome PC Karanlık Mod Aktifleştirme

Bir çok uygulama açık renkli temaların yanında karanlık mod (dark mod) şeklinde adlandırılan koyu renk arayüzler de sunmakta. Google Chrome tarayıcısını bilgisayarınızda karanlık modda kullanabilirsiniz. Bunun için Google Chrome pc’de görünürde bu özellik yer almıyor. Fakat merak etmeyin karanlık mod küçük bir işlemin ardından aktifleştirilebiliyor. Öncelikle Windows 10’u karanlık moda geçirmeniz gerekiyor. Bunun için …. adresindeki yazımı okuyabilirsiniz.

Windows 10 karanlık moda geçtiğinde Google Chrome’da koyu renkli temaya geçiyor fakat bazı yerler tam istenilen şekilde görüntülenmiyor. Menüler vs koyu renk olmasına karşın sekmeler, adres çubuğu ve yer imi araç çubuğu hala koyu renge geçmemiş durumda. Bunların da karanlık moda geçmesi için öncelikle masaüstünde yer alan Chrome kısayoluna sağ tık menüsünden Özellikler‘i seçin.

Sonrasında hedef kutusunun sonuna aşağıdaki ifadeyi ekleyip Tamam butonuna basın.

–force-dark-mode

Son olarak Chrome menüsünden Ayarlar seçeneğine tıklayın. Sol bölümdeki menüden Görünüm seçeneğine tıklayın. Sağ kısımda yer alan Varsayılana sıfırla butonuna tıklayın. Artık tarayıcınızı karanlık modda kullanabiliyor olmanız gerekiyor.

Morpheon Dark Karanlık Mod Chrome Teması

Yukarıda bahsettiğim yönteme ek olarak Morpheon Dark adlı tema sayesinde Google Chrome tarayıcısını bilgisayarınızda karanlık modda kullanabilirsiniz. Bunun için temayı aşağıdaki adresten kurabilirsiniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/morpheon-dark/mafbdhjdkjnoafhfelkjpchpaepjknad

Tema kurulumunun ardından adres çubuğu ve sekmeler dahil Chrome arayüzünün karanlık mod şeklinde adlandırabileceğimiz arayüze kavuştuğunu göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla