Microsoft Office Ücretsiz Olarak Kullanın

Microsoft Office bilgisayarlarda, tabletlerde ve telefonlarda olmazsa olmaz programlardan biri. Mutlaka bir word, excel, powerpoint dosyası oluşturmamız veya görüntüleyip düzenlememiz gereken zamanlar oluyor. Microsoft Office normalde ücretli bir program fakat biz bu yazıda onu ücretsiz olarak kullanabilmeniz için gerekenlerden bahsedeceğiz.

İlk yöntemimiz internet üzerinden Microsoft Office uygulamalarını kullanmak olacak. İsterseniz Windows 10/11, Mac, Linux veya Chromebook kullanıyor olun online olarak Microsoft Office kullanmanızın önünde hiç bir engel bulunmuyor. Office’in web tabanlı sürümleri basitleştirilmiştir ve çevrimdışı olarak çalışmazlar. Tarayıcınızı kullanarak Word, Excel, Powerpoint belgeleri oluşturabilir ya da varolan belgeleri görüntüleyip düzenleyebilirsiniz.

Office.com online ücretsiz office

Ücretsiz Microsoft Office uygulamasına erişmek için office.com adresine gidin ve microsoft hesabınızla oturum açın. Eğer bir microsoft hesabınız yoksa Ücretsiz Office sürümüne kaydolun bağlantısına tıklayarak yeni bir hesap oluşturun. Giriş yaptıktan sonra istediğiniz uygulamanın simgesine tıklayarak çalıştırabilirsiniz.

Artık yeni bir belge oluşturabilir ya da cihazınızda yer alan office belgelerini sürükleyip bırakarak onedrive hesabınıza yükleyip online office uygulamasında görüntüleyip düzenleyebilirsiniz.

Office web uygulamasında bazı sınırlamalar vardır. Masaüstü uygulamalar kadar gelişmiş özelliklere sahip değildir. Ancak son kullanıcı için gerekli özellikleri içerirler ve en güzeli tamamen ücretsiz olarak kullanılabilirler.

Öğrenci ve öğretmenler için ücretsiz Office

Birçok eğitim kurumu, Office 365 planları için ödeme yaparak öğrencilerin ve öğretmenlerin yazılımı ücretsiz olarak indirmesine olanak tanır. Office 365 sayfasına giderek okulunuzun verdiği mail adresini girin. Eğer okulunuzun durumu bunun için uygunsa size ücretsiz olarak indirme seçeneği sunulacaktır.

Tablet ve telefonlarda ücretsiz office uygulamalarını kullanma

Mobil cihazlarınızda telefonunuzda ya da tabletinizde office uygulamalarını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz bunun için buradaki sayfayı ziyaret edin. Android veya iOS işletim sistemleri için uygun olan mobil uygulamalarını cihazınıza ücretsiz olarak yükleyebilir ve belge oluşturma düzenleme işlemlerini yapabilirsiniz.

Diğer ücretsiz alternatifler

LibreOffice

LibreOffice : LibreOffice Windows, Mac, Linux işletim sistemlerinin hepsinde de kullanabileceğiniz ücretsiz bir ofis paketidir. Microsoft Office yerine ücretsiz ve açık kaynak kodlu bu ofis yazılımını kullanmayı tercih edebilirsiniz. LibreOffice ile Microsoft Office masaüstü sürümünde yaptığınız işlemleri yapabilir Docx belgeleri Xlsx tabloları ya da Pptx sunumları oluşturup düzenleyebilirsiniz. Yani LibreOffice kullanarak Microsoft Office belgeleri oluşturup düzenleyebilirsiniz.

Google Docs

  • Google Dokümanlar : Google tarafından sunulan ücretsiz bir kelime işlemci uygulamasıdır. Dosyalarınız Google’ın çevrimiçi depolama hizmeti olan Google Drive’da depolanır.
  • Google E-Tablolar : Google tarafından sunulan ve Excel yerine kullanabileceğiniz ücretsiz uygulamadır.
  • Google Slaytlar : Google tarafından sunulan ve PowerPoint yerine kullanabileceğiniz ücretsiz uygulamadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla