Önceden Belirlediğiniz Metinleri Klavye Kısayoluyla Yapıştırın

QuickTextPaste kurulum gerektirmeyen, ücretsiz ve oldukça küçük boyutlu bir program. Program önceden hazırlamış olduğunuz metinleri belirlemiş olduğunuz kısayol tuşlarına bastığınızda istediğiniz yere yapıştırmanıza imkan sağlıyor. Bilgisayarınızda sürekli olarak yazdığınız yazılar varsa onları önceden belirleyerek bir kısayol tuşuyla anında yazabilirsiniz. Bu küçük programın yapabildikleri bu kadarla da sınırlı değil yazı yazmanın yanında bir programı da belirlediğiniz kısayollar sayesinde çalıştırabilirsiniz.

Metin yapıştırma programı

Program içinde yararlı olabilecek örneklerle beraber geliyor. Bu örnekler sayesinde programın işleyişini kolayca çözebilirsiniz. Örneğin programı çalıştırdıktan sonra Sol Windows Tuşu + Q tuşlarına bastığınızda daha önceden girilmiş olan örnek mail adresinin yapıştırıldığını göreceksiniz. Siz kendi mail adresiniz için bir kısayol tuşu belirleyerek mail adresinizi girmeniz gereken üyelik ekranı gibi bölümlerde bu adımı çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sık kullandığınız web siteleri için bir menü oluşturup onların adresini yazmanıza gerek kalmadan açabilirsiniz.

Belirlenmiş metinleri otomatik olarak yazın

Yeni bir kayıt eklemek için Metin ekle kutusuna istediğiniz metni girdikten sonra alt kısımdan kısayol tuşlarını belirleyerek Ekle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Kısayol tuşuna basıldığında birden çok seçeneğin olduğu bir menü gösterilmesini ve bunlardan birini seçmek istiyorsanız Menü-Metin bölümüne de bir metin girin.

QuickTextPaste ile başka programları açmak için kısayol tuşları belirleyebileceğinizden bahsetmiştik. Örneğin dosya gezginini açmak için Sol Windows Tuşu + C kısayoluna menüden Explorer seçeneğine tıklayın. Başka programlar için kısayol belirleyeceğiniz zaman metin bölümünde programın adresnin başına run: yazmanız yeterli olacaktır. Örneğin

  • kayıt defteri için run:regedit
  • Chrome için run:”C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe”

regedit ya da explorer gibi komutlar için tırnak işaretine gerek yok fakat dosya yolu yazdığınızda çalışması için ” ” arasına yazmanız gerekiyor.

Programı indirmek için aşağıdaki adresteki Download bağlantısına tıklayın

https://www.softwareok.com/?seite=Microsoft/QuickTextPaste

Yorumlar

  1. Pingback: Windows Programlar İçin Kısayol Tuşu Atama Araçları - ipucum.net

  2. Tayfun

    yemek tarifleri yaparken su bardağı çay kaşığı gibi ölçüleri tekrarlayarak yazmam gerekiyordu. bu program fazlasıyla işimi gördü. premiere proyla uyumlu çalışıyor. hangi kısayola hangi yazıyı koydum diye düşünmektense aynı kısayola birden fazla metin atayıp kısayola basınca çıkan açılır menüden seçerek çok hızlı ve unutmadan iş görebilirsiniz. Teşekkürler bubilgi.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla