Telefondan Bilgisayara Dosya Aktarma

Telefonda bulunan resimleri ya da belgeleri bütün dosyaları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Bunun için bluetooth veya usb bağlantısını kullanabilirsiniz. Ben bu yazıda alternatif bir yönteme değinmek istiyorum. Bu yöntem sayesinde usb bağlantısı ile bluetooth ile uğraşmadan bilgisayarınıza istediğiniz dosyaları aktarabilirsiniz.

Tek gereken şey bir google hesabı. Google Drive sayesinde Drive a atmış olduğunuz dosyalara istediğiniz cihazdan ulaşabilir ve bilgisayarınıza telefonunuza tabletinize vs indirebilirsiniz. Google Drive telefonlarda zaten yüklü gelen bir uygulama eğer sizin telefonunuzda bulunmuyorsa aşağıdaki adresten indirin

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra sağ alt köşede yer alan + butonuna tıklayın.

Yükle butonuna tıklayın.

Yüklemek istediğiniz dosyaları seçin. Tek bir dosya yükleyebileceğiniz gibi çok sayıda dosyayı seçerek yüklemeniz de mümkündür. Son olarak SEÇ butonuna tıkladığınızda dosyalar yüklenmeye başlayacaktır.

Yüklediğiniz dosyalara erişmek için bilgisayarınızdan https://drive.google.com/ adresine girerek hesabınıza giriş yapın. Dosyaları buradan görüntüleyebilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla