Telefonun IMEI Numarası Nasıl Bulunur

imei numarası ya da imei kodu telefonun üreticisi tarafından cihazınıza atanan 15 haneli bir numaradır. Dünyanın herhangi bir yerinde bu kod benzersizdir ve yalnızca tek bir telefon bu koda sahip olabilir. imei International Mobile Equipment Identity kelimelerinin baş harflerinin bir kısaltmasıdır. Mobil servis sağlayıcınızdan baz istasyonuna bağlandığınızda telefonunuz imei kodunu diğer bilgilerin yanında kendisini tanıtmak için baz istasyonuna gönderir.

İki veya daha fazla sim kart yuvası olan telefonlarda her sim yuvası için bir tane olmak üzere birden fazla imei numarası vardır. Çift sim kart yuvası olan bir telefona sahipseniz iki tane imei numarası olması gerelidir.

Genellikle telefonunuzun imei numarasını bilmeniz gerekmez. Bu numarayı bilmeye ihtiyacınız olmadan telefonunuzu kullanabilirsiniz. Fakat bir şekilde bu numarayı öğrenmeniz gerekiyorsa yazımızdaki yöntem sayesinde bunu kolayca yapabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey telefon ekranınıza *#06# yazmak ve arama tuşuna basmaktır. Bu yöntem uzun süredir çalışan bir imei öğrenme yöntemidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla