Windows 10 İçin Windows XP Teması

Eğer son çıkan işletim sistemini kullanmıyorsak, kullandığımız işletim sisteminin görünümünü ona benzetmeye çalışırız. Windows XP kullandığım dönemi hatırlıyorum. Windows Vista piyasaya çıkmış fakat ben yeni işletim sistemini yükleme/yükseltme fırsatı bulamamıştım. O dönem çıkarılan bir çok Vista tema paketini deneyip kurmuştum. Artık devir ne XP ne Vista devri. Bir çok kullanıcı benim gibi Windows 10‘a terfi etmiş durumda. Peki yıllarca kullandığımız ve sevdiğimiz Windows XP‘nin temasını, görünümünü özlemediniz mi?

Windows XP’yi özleyenler için geliştirilmiş bir tema paketi mevcut. Bu tema paketi sayesinde Windows 10 yüklü bilgisayarınızın görünümünü tamamen Windows XP’ye çevirebilirsiniz. Windows 10’a harici temalar yüklemek için bir kaç değişiklik yapılması gerekiyor. Bu işi ücretsiz programlar yardımıyla halledebiliyoruz. Temayı yüklemeden önce şu yazımı okumanızı tavsiye ediyorum.

Temayı buradaki adresten indirebilirsiniz.

İndirdiğiniz dosyayı arşivden çıkarın ve işletim sisteminize uygun olan klasörde bulunan dosyaların tamamını C:\Windows\Resources\Themes klasörüne kopyalayın. İşletim sisteminizin sürümünü Windows + R tuşuyla açabileceğiniz Çalıştır penceresine winver yazarak öğrenebilirsiniz.

Başlat butonuna sağ tıklayın açılan menüden Denetim Masasına tıklayın. Görünüm ve Kişiselleştirme başlığı altında yer alan Temayı değiştir bağlantısına tıklayın.

XP Luna, XP Metallic, XP Olive, XP Royale, XP Zune temalarından birini seçin.

Yorumlar

  1. Pingback: Windows 10 İçin En İyi Tema Paketleri - ipucum.net

  2. Mazirodes

    windows sürümüm tema sürüleriyle uyuşmuyor ne yapmam gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla