Windows 10 İçin En İyi Tema Paketleri

Windows ve diğer programları kişiselleştirmeyi farklı temalar kullanarak görünümünde değişiklikler yapmayı seviyorum. Windows 10 kullanmaya başladığım zamanlardan beri bir çok farklı temayı denemiş olsam da tam istediğim türde pek fazla tema bulamadım ve genellikle işletim sisteminin kendi arayüzünü kullanmayı tercih ettim.

İşletim sisteminin görünümünü değiştirmek için denediğim farklı yöntemler oldu. Bana sorarsanız en mantıklı olanı Uxtheme.dll dosyasında değişiklik yaparak internetten tema paketleri indirip kurmanız yönündedir.  Windows 10 için yeni temaların nasıl yükleneceğini anlattığım yazıya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ben yeni temalar için bu konudaki en kapsamlı site olan Deviantart kullanmayı tercih ediyorum. Çok sayıdaki ücretsiz Windows 10 temasına aşağıdaki adresten indirerek bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

https://www.deviantart.com/customization/skins/windows/win10/popular-all-time/

Tavsiye Windows 10 Temaları

Bu yazımda paylaştığım temaların hepsi niivu adlı deviantart kullanıcısının elinden çıkmış. Ben ilgili kullanıcının profilini takip ediyorum. https://niivu.deviantart.com/ adresinde hazırladığı bütün tema, icon, wallpaper türü içerikleri bulabilirsiniz.

Tengo Windows 10 Teması

Windows 10 için Tengo Teması İndir

Tengo için uzun süredir arayıp bulamadığım türden bir tema diyebilirim. Daha çok Linux işletim sistemlerinde gördüğümüz Tango adlı ikon paketlerinden esinlenerek hazırlanmış bir tema paketi. İkonlar için Wintango Patcher kurulumunu da yapabilirsiniz.

ARC Windows 10 Teması

ARC Kaliteli Windows 10 Teması Yükle

ARC en iyi Windows 10 Temalarından biri. Linux’da yer alan ve çok tercih edilen bir temanın Windows 10 için hazırlanmış olan hali. Bize düşen ise hazırlayana teşekkür ederek temayı kurup kullanmaya başlamak.

Papyros Windows 10 Teması

Papyros Farklı Renklerde Windows 10 Temaları

Papyros çok sevdiğim diğer bir Windows 10 teması. Koyu renkli temanın yanında Mavi, Turuncu, Kırmızı ve Yeşil renk seçenekleri bulunuyor. Temanın yanında wallapaper paketini de indirmenizi tavsiye ederim.

Royal Inspirat Special Edition Windows 10 Tema

Windows 10 İçin Royal Tema

Windows XP döneminde efsane olmuş bir kaç temadan biri Royale adlı temaydı. Ben dahil çok sayıda kullanıcı uzunca bir süre o temayı kullanmıştık. Tema efsane olunca üzerinden yıllar geçmiş olsa bile gözlerimiz kendisini tekrar arıyor. Oldukça başarılı olan bu temayı kesinlikle denemeniz gerekiyor. Windows 10 için Windows XP Teması yazımda da bir Royale tema bulunmaktaydı.

KTZ Windows 10 Teması

KTZ Theme

Açık ve koyu renkli taskbar seçeneği sunulmuş sade ve oldukça şık bir tema.

ATF Windows 10 Teması

ATF Theme

Minimalist bir tema. Adres çubuğu bulunan, bulunmayan ve pencere gölgeleri olan, olmayan seçenekleri bulunuyor. Kullanılan renk ve fontları başarılı buldum.

Flat Plat Windows 10 Teması

Flat Plat Windows 10 Teması Kur

Light, regular ve dark şeklinde üç farklı mod bulunduran kaliteli bir windows 10 teması.

Yorumlar

  1. cem

    Temalar çok güzel fakat klasör iconları değişmiyor onu nasıl ayarlayabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla