Windows Tarafından Kilitlenmiş Dosyalar Nasıl Silinir?

Windows işletim sisteminde silinemeyen ve adı değiştirilemeyen dosya ve klasörlerle karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni dosyanın sistem tarafından kullanılan gerekli bir dosya olması olabileceği gibi o an çalışmakta olan programlardan birine ait bir dosya olması da olabilir. Bu nedenle öncelikle dosyanın gerçekten işinize yaramayan bir dosya olduğundan emin olmanız gerekiyor. Windows’un yanıldığından eminseniz ve kilitlenen dosyaları silmek istiyorsanız NoVirusThanks File Governor adlı ücretsiz araç sayesinde bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Windows Tarafından Silinmesine İzin Verilmeyen Dosyaları Silin

Programı çalıştırdıktan sonra Scan Files ve Scan Folders butonlarını kullanarak silemediğiniz dosya veya klasörleri bulun. Kill Process butonu ile o anda çalışmakta olan işlemi sonlandırıp Unlock butonuyla kilidi çözebilirsiniz.

NoVirusThanks File Governor ile diğer programlar tarafından kilitlenen dosyaların kilidini çözebileceğiniz gibi bir dosya veya klasörü kilitleyen işlemleri öğrenip sonlandırmanız da mümkündür. Ayrıca kötü amaçlı yazılımları ve DLL dosyalarını silmek için de programdan faydalanabilirsiniz. Taşınabilir bir sürümü de bulunan programı kurulum yapmanıza gerek kalmadan USB Flash bellekten çalıştırabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Mobil Antivirüs

    Çok harika bir sistemmiş silemedigim dosyaları çok rahatlıkla siliyorum şimdi teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla