Yazıya Odaklanmanızı Sağlayan Metin Yazma Programı Writemonkey

Yazı hazırlamak her zaman kolay bir iş değildir. Yazarken sadece bu işe odaklanmanız ve dikkatinizi dağıtabilecek şeylerden uzaklaşmanız gerekir. Yazı yazabileceğiniz bir çok program bulunuyor notepad, wordpad, word gibi bir çok programla yazı yazabilirsiniz. Yazmak sizin için önemliyse bu programlar yerine dikkatinizi toplamanızı kolaylaştıracak araçlardan faydalanabilirsiniz. Writemonkey varsayılan olarak sadece metin yazma penceresini görüntüler. Diğer programlarda olduğu gibi butonların, menülerin ya da dikkatinizi dağıtabilecek diğer ögeleri size göstermez.

Editörü tam ekran moduna geçirmek için sağ tuş menüsündeki Toggle full screen seçeneğini kullanabilirsiniz. Pencere görünümüne geçmek için Esc tuşuna basın. Programın diğer işlevlerine ulaşmak için yine sağ tuş menüsünden faydalanın.

Writemonkey son derece sade bir arayüze sahiptir. Keyifli bir şekilde yazı yazmanız için bir çok özellik barındırır. Windows için geliştirilmiş olan program sizi düşünceleriniz ve kelimelerinizle başbaşa bırakır. Daha kolay ve iyi yazılar oluşturmak istiyorsanız bu programı mutlaka denemelisiniz.

Programın sevdiğim bir özelliği siz yazı yazarken arkaplanda rahatlatıcı sesler çalabilmesi. Bunun için program penceresinde sağ tıklayın ve menüden Command Palette seçeneğine tıklayın. Açılan menüde Sounds başlığı altında farklı seslerden istediğinizi seçebilirsiniz.

http://writemonkey.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla