Yıldız İşareti Klavyede Telefonda Nasıl Yapılır?

Yıldız işareti klavyede nasıl yapılır? Bilgisayar kullanırken farklı işaret ve sembolleri yapmamız gerekebiliyor. Bu nedenle farklı sembollerin nasıl yapılacağını bilmek büyük önem taşıyor. Klavyenizi kullanarak bir çok sembolü ve işareti yapabilirsiniz. Yıldız işareti de bunlardan biri. Yıldız işareti bir diğer adıyla asterisk dipnotları göstermek veya metin içinde maddeleme yaparken kullanılabilir. Çarpma işlemi yine yıldız işareti ile gösterilmektedir. Eğer bilgisayar ve telefonunuzda bahsettiğimiz yıldız işaretini değil de bildiğimiz 5 köşeli yıldız işaretini kullanmak istiyorsanız hemen aşağıdan kopyala yapıştır yaparak kullanabilirsiniz.

Yıldız işareti nasıl yapılır (*)

Yıldız işareti klavyenizin sağ kısmında bulunan sayısal tuş takımının içinde yer alır. Buradaki tuşu kullanarak yıldız işaretini yapabilirsiniz. Bunun yanında klavyenin üst kısmındaki sayısal tuşlardan 0’ın yanında yıldız işareti bulunmaktadır. Yıldız işaretini yapmanın bir başka yöntemi ise Alt tuşu ile birlikte 42 tuşlamaktır. Alt tuşuna basılı tutarak 42 tuşlarsanız yıldız işaretini yapabilirsiniz.

Mac yıldız işareti yapma

Mac işletim sisteminde yıldız işareti yapma yöntemi biraz daha farklı. Mac bilgisayarınızda yıldız işareti yapmak için Shift ve 8 tuşlarına aynı anda basmanız yeterli olacaktır.

Telefonda yıldız işareti yapma

Telefonda yıldız işareti yapmak oldukça kolay. Telefonda yıldız işareti yapmak için klavyenin sol alt kısmında bulunan ?123 tuşuna tıklayarak sayısal tuş takımını açın.

Bu ekrandan yıldız * işaretini bulacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla