Bing Resimlerini İndirerek Wallpaper Olarak Kullanın

Bildiğiniz üzere Bing arama motoru bizi her gün farklı bir arkaplan resmi ile karşılıyor. Birbirinden güzel bu resimleri bilgisayarınıza indirebilir ve wallpaper olarak kullanabilirsiniz. Bing.com’da önceki günlerin resimlerine ulaşmak için sağ alt köşedeki okları kullanın. Önceden bu kısımda resmi indirmek için bir Download bağlantısı bulunuyordu fakat şu an bu bağlantıyı göremedim. Endişelenmenize gerek yok yazımızı okuyarak istediğiniz resimleri bilgisayarınıza kolayca indirebilirsiniz.

Bing.com’u açın. Sonrasında sayfada boş bir alanda sağ tıklayın ve menüden Sayfa kaynağını görüntüle seçeneğine tıklayın.

Sayfanın kaynak kodları arasında jpg şeklinde arama yapın. Bulunan sonuca tıklayın veya kopyalayarak bing.com/ dan sonrasına yapıştırın. Örneğin bugünkü resim dosyasının adresi aşağıdaki şekildedir.

https://www.bing.com/az/hprichbg/rb/SandiaSunrise_ROW12802476100_1920x1080.jpg

Resim dosyasını tarayıcınızla açtıktan sonra sağ tıklayın ve Resmi farklı kaydet diyerek bilgisayarınıza indirin. Bu yöntemle o günün Bing resminin adresine ulaşarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Daha önceki günlerin resimlerini indirmeniz mümkün olmuyor.

Bing-wallpaper programı

Bing-wallpaper windows için bing fotoğraflarını indirmenizi sağlayan ücretsiz bir programdır. Python betiği veya .exe dosyası şeklinde indirebilirsiniz. .exe dosyasını indirip çalıştırdığınızda Bing de yayınlanmış olan en son fotoğraf indirilir ve masaüstü duvar kağıdı olarak ayarlanır.

İndirilen resim dosyasını kullanıcı klasörünüzün içinde oluşturulmuş olan Bing_Pic_of_the_Day klasörü içinde bulabilirsiniz. Yeni resimleri indirmek için programı her gün çalıştırmanız gerekiyor. Görev zamanlayıcısı ile görev oluşturarak bu işlemi otomatik hale getirebilirsiniz. Bunun için

  • Başlat menüsünde Görev Zamanlayıcı yazıp programı çalıştırın.
  • Görev zamanlayıcı Kitaplığı‘na sağ tıklayın ve Görev Oluştur‘u seçin
  • Bir isim ve açıklama ekleyin.
  • Tetikleyiciler sekmesindeki Yeni butonuna tıklayın. Ayarlar bölümündeki Günlük seçeneğini işaretleyip Tamam butonuyla pencereyi kapatın.
  • Eylemler sekmesindeki Yeni butonuna tıklayın. Programı başlat eylemi için bing_wallpaper.exe dosyasını seçin.
  • Son olarak Tamam butonuyla görevi oluşturun.

Görev her gün otomatik olarak çalıştırılacaktır. İptal etmek isterseniz sağ tıklayarak menüden Sil seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla