Bir Web Sayfasını Wallpaper Olarak Kullanın

Active Desktop  Windows 98/ME/2000 ve XP işletim sistemlerinde kullanılan bir özellik. Oldukça yenilikçi bir özellik olan Active Desktop masaüstü arkaplanına bir web sayfası yerleştirmenizi mümkün hale getiriyordu. Windows XP sonrası çıkan işletim sistemlerinde bu özellik yer almazken daha farklı masaüstü araçları yer aldı. Windows Vista/7/8/10 işletim sistemlerinde bir web sitesini Wallpaper olarak ayarlama imkanı sunulmadı. Bu işletim sistemlerinden birini kullanıyorsanız ve bir siteyi masaüstüzde wallpaper olarak ayarlamak isterseniz bu işi küçük bir program yardımıyla halledebilirsiniz.

Bir Web Sitesini Masaüstü Arkaplanı Yapın?

WallpaperWebPage adlı programın kurulum aşamasında Yayımcı doğrulanamıyor şeklinde bir güvenlik uyarısıyla karşılaşacaksınız. Bu uyarıyı Yükle butonuna tıklayıp geçerek programı bilgisayarınıza kurun.

masaüstü website wallpaper

Program size masaüstünüze yerleştirmek istediğiniz web sitesinin adresini soracaktır. Wallpaper olarak kullanmak istediğiniz sitenin adresini girerek OK butonuna tıklayın.

google wallpaper yapma

Wallpaper olarak kullanılan adresi değiştirmek isterseniz programın System trayde yer alan ikonuna sağ tıklayarak Configure seçeneğini kullanın.

Açılışta otomatik olarak başlatılması için Autostart seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz.

aramam motoru masaüstü wallpaper yapma

google.com.tr adresini wallpaper olarak ayarladığımda masaüstüm yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi görünüyor.

bing com wallpaper ayarlama

bing.com sürekli değişen birbirinden güzel arkaplan resimleri kullanan bir site. Onu wallpaper olarak ayarladığımda yukarıdaki gibi bir masaüstüm oluyor.

Hangi siteyi Wallpaper olarak kullanmak istediğinizin kararı size kalmış. Kullandığınız arama motorunu, sosyal medya hesaplarınızı, bir haber sitesini vs. masaüstü arkaplanı yapabilirsiniz.

WallpaperWebPage adlı ücretsiz programı indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://www.softpedia.com/get/Desktop-Enhancements/Other-Desktop-Enhancements/WallpaperWebPage.shtml

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla