Android Hangi Uygulamaların En Çok Yer Kapladığını Öğrenme

Genellikle fotoğrafların, videoların ve müziklerin telefonumuzda en çok yer kapladığını düşünürüz. Bunların yanında telefonunuza kurduğunuz uygulamalar ve oyunlar da sandığınızdan çok yer kaplayabilir. Android hangi uygulama ne kadar yer kaplıyor sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

Günümüzde telefonlar oldukça yeterli sayılabilecek bir hafıza ile birlikte sunuluyor. Buna rağmen zamanla bu hafızanın yeterli gelmemesi durumuyla karşılaşılabilir. Telefonunuzda yer açmak için fazla yer kaplayan ve pek kullanmadığınız uygulamaları silmek mantıklı olabilir. Bu nedenle hangi oyun ve uygulamaların çok yer kapladığını bulmanız gerekiyor. Bunun kolay bir yolu mevcut.

Öncelikle Google Play Store‘u açın ve arama çubuğunda yer alan profil simgenize dokunun. Sonrasında Uygulamaları ve cihazı yönetin seçeneğine tıklayın.

Yönetme sekmesini açın. Burada uygulamalar son güncellenme sırasına göre listelenecektir. Son güncellenenler seçeneğine tıklayın.

Boyut seçeneğini seçtiğinizde uygulamalar kapladığı alana göre listeleneceklerdir.

İşte listemiz burada hangi uygulamanın daha fazla yer kapladığını açık bir şekilde görebiliyoruz. Listeden istediğiniz uygulamayı seçerek sağ üstte yer alan çöp kutusu simgesi sayesinde silebilirsiniz. Telefonunuzda yer açmak için çok yer kaplayan uygulamaları silmek bu kadar kolay.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla