Google Chrome Resimleri Tek Tıkla İndirin (Instagram Dahil)

Google Chrome ile gezinirken web sitelerindeki resimleri kaydetmek isterseniz, resime sağ tıklayarak Resmi farklı kaydet seçeneğini kullanmanız gerekir. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra resmi kaydetmek istediğiniz klasörü seçmeniz için bir pencere açılacaktır.

Image Toolbar isimli eklenti sayesinde, zor olmayan resim kaydetme işlemini daha hızlı ve kolay hale getirebilirsiniz. Eklenti aktif olduğunda (Araç çubuğuna yerleştirdiği butonun mavi renkli olması gerekiyor.) sayfada yer alan resimlerin üzerine geldiğinizde sol üst köşede resim ile ilgili seçenekler belirecektir.

Halihazırda Cats ve Other isminde iki tane kaydetme butonu kullanılabilir durumda. Eklentinin araç çubuğundaki ikonuna sağ tıklayıp Seçenekler bölümünü açarak var olan seçenekleri düzenleyip, yeni seçenekler ekleyebilirsiniz.

Label bölümüne kategorinizin ismini yazın. Tooltip bölümüne kısa bir açıklama girebilirsiniz. Display as bölümünden ikon veya yazı olarak görünme ayarlamasını yapabilirsiniz. Folder bölümünden resmin kaydedileceği klasörü belirleyin. Buraya bir klasör ismi yazmazsanız resminiz İndirilenler klasörüne kaydedilecektir.

Instagram Resimleri Nasıl Kaydedilir ?

Öncelikle belirtmem gerekir ki bir Instagram kullanıcısı değilim. Bu nedenle siteyle ilgili çok fazla bilgim bulunmuyor. Instagramda yer alan resimleri kaydetmek istediğimde sayfanın tamamını indirmeye çalışıyor. Image Toolbar eklentisi Instagram resimlerini indirmekte gayet başarılı. Bu nedenle tanıtımını yaptığım eklentiyi Instagram dahil hemen her sitedeki resimleri kaydetmek için kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla