Rainmeter ile Masaüstünüzü Özelleştirin

Ben dahil bir çok bilgisayar kullanıcısı masaüstünü özelleştirmekten, farklı şekilde tasarlamaktan ve yeni araçlar eklemekten hoşlanıyor. Rainmeter ise bilgisayarınızın masaüstünü estetik bir şekilde düzenlemeniz için ihtiyacınız olan en iyi programlardan biri. Açık kaynak kodlu ve ücretsiz olan programı Türkçe olarak kullanabilirsiniz. 

Rainmeter ile hem şık bir tasarım yaratabilirsiniz, hem de aynı zamanda bilgisayarınızın masaüstünü organize edebilirsiniz. Binlerce farklı tasarım sunan program, aynı zamanda özelleştirme imkanı da tanıyor. Örneğin masaüstüne hafıza kullanım bilgilerini, bataryanızın o anki durumunu, saati, tarihi, RSS beslemelerini, hava durumu bilgisini ya da takip etmek istediğiniz diğer her şeyi ekleyebiliyorsunuz. Yapılacaklar listenizi de Rainmeter ile oluşturabilirsiniz. Masaüstünüzde bir birinden şık araçlar eklemek için kesinlikle denemeniz gereken bir program.

Kullanımı da son derece keyifli olan Rainmeter, sürekli olarak güncelleniyor ve en yeni sürümü Rainmeter 4.0 da 1 Ocak 2017 tarihinde sunuldu. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz programın yeni beta sürümü de yakında gelecek.

Sadece basit bir program olmayıp, aynı zamanda bir düzenleme aracı olan Rainmeter, bilgisayarına bakmayı, onu güzel tutmayı sevenler için ideal bir uygulama. Çok az RAM ve işlemci tüketimi yapan Rainmeter, aynı zamanda Windows XP’den tutun, Windows 10’a kadar eski-yeni pek çok işletim sisteminde kullanılabiliyor. Rainmeter için geliştirilen temalar ve araçlar için aşağıdaki adresleri ziyaret edebilirsiniz. 

http://rainmeter.deviantart.com/gallery/

http://www.deviantart.com/browse/all/customization/skins/sysmonitor/rainmeter/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla