Sonsuzluk İşareti ∞ Nasıl Yapılır?

 sonsuzluk işareti aslında matematiksel bir ifadedir. Matematiğin haricinde günlük hayatımızda da sonsuzluğu ifade eden bir sembol, simge olarak kullanılmaktadır. Hatta bir çok kolye, bileklik gibi eşyalarda kullanıldığına şahit olmuşsunuzdur. 

Windows bilgisayarda yapımı

Windows + R ile çalıştır penceresini açın charmap yazarak Tamam‘a tıklayın. Windows’un içinde bulunan Karakter Eşlem programı açılacaktır. Sonsuzluk işaretini ilk bakışta görmek biraz zor gibi görünüyor. En azından ben bulmakta zorlandım. Bu nedenle Gelişmiş görünümü aktif edip sonsuz şeklinde arama yapın. Sonrasında sonsuz işaretini seçip Seç ve Kopyala butonlarına tıklayın. Kullanmak istediğiniz yere yapıştırın. Daha pratik yöntem için aşağıdaki işareti kopyalayıp istediğiniz yerde kullanın. 

Mac Bilgisayarda yapımı

Mac kullanmadığım için test etme imkanım olmadı. Okuduğum kaynaklarda Option / Alt tuşu ile beraber 5 tuşuna bastığınızda bu işaretin yapabileceğiniz söylenmekte. Bunun dışında aşağıya eklediğim işareti Mac bilgisayarınızda da kopyalayıp yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Telefonda yapımı

Sonsuzluk işaretini telefonlarda bulunan klavyelerde yapmanın yolu bulunmuyor. iOS veya Android işletim sistemi kullanan bir telefonunuz varsa sonsuzluk işaretini yapmanın en pratik yolu kopyala yapıştır. Aşağıdaki sonsuzluk işaretini seçip kopyalayın ve istediğiniz yere yapıştırın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla