Windows 10 Kilit Ekranı Resimlerini Wallpaper Olarak Kullanın?

Spot ışığı adı verilen özellik sayesinde Windows 10 kilit ekranında sürekli değişen birbirinden güzel fotoğraflarla karşılaşıyoruz. Bu kadar kaliteli resimlerin sadece kilit ekranında yer almasının haksızlık olacağını düşünüyorum. Siz de benimle aynı fikirdeyseniz, kilit ekranındaki resimleri kaydederek masaüstünüzde wallpaper olarak ayarlayabilir ya da başka amaçlar için kullanabilirsiniz.

Windows 10 Kilit Ekranı Resimleri Nerede Yer Alır?

Windows 10 kilit ekranı resimlerine sağ tıklayıp kaydetme imkanı bulunmuyor. Bunun yanında resimleri kaydetmeniz için herhangi bir bağlantı da bulunmuyor. Fakat hiç merak etmeyin kilit ekranında gösterilen bütün fotoğraflar kullanıcı klasörünüzde yer alan gizli bir klasör içinde saklanmaktadır. Windows gezgininde adres çubuğuna aşağıdaki adresi yapıştırıp Enter tuşuna bastığınızda kilit ekranı resimlerinin kaydedildiği dizine ulaşacaksınız.

%userprofile%\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

Bu dizinde yer alan bütün dosyaları başka bir klasöre kopyalayın.

Bu dosyaların hepsi aslında kullanabileceğiniz resim dosyaları. Tek yapmanız gereken bu dosyalara sağ tıklayıp yeniden adlandır deyip sonuna .jpg eklemek. Dosyaların sonuna tek tek .jpg ekleyerek kullanabilirsiniz.

Daha kolay bir yöntem için dosyaları kopyaladığınız klasör açıkken Dosya menüsünden komut istemini çalıştırın.

Komut istemini açtıktan sonra ren *.* *.jpg yazarak Enter tuşuna basmanız bütün dosyalara .jpg eklemenizi sağlayacaktır.

Windows 10 Kilit Ekranı Resmini Wallpaper Yapma Programı

Yukarıdaki şekilde resimlere ulaşıp, kaydedip istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bunun dışında Lock Screen Reflection adlı küçük bir programla Windows kilit ekranında o anki resmi wallpaper olarak belirleyebilirsiniz.

Programın web sitesi :

http://vdsfreak.com/post/156133535205/lsr

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla