Firefox Yer İmlerine Adres Çubuğundan Ulaşma Kısayolu

Firefox kullanıcıları için faydalı bir ipucu paylaşacağım bu yazımda. Tarayıcınızda favorilerinize eklediğiniz sitelere ulaşmak için Yer İmleri menüsünü kullanabilir ya da Ctrl + B ile ulaşabileceğiniz Yer imleri kenar çubuğundan ilgili siteleri açabilirsiniz. Bunların dışında bir yöntem daha bulunmakta. Adres çubuğundan favorilerinize eklediğiniz siteleri çok daha hızlı bir şekilde açabilmeniz mümkün.

Firefox adres çubuğuna bir şeyler yazdığınızda size öneriler getirdiğini farketmişsinizdir. Bu öneriler daha önce ziyaret ettiğiniz sayfalar, açık sekmeler ve yer imlerinize eklediğiniz sitelerden oluşmaktadır.

Yukarıda resimde göreceğiniz üzere örnek olması açısından, firefox adres çubuğuna ipucum yazdım açık sekme ve geçmişte yer alan sayfalar öneri olarak gösterildi. Öneri sayısı sınırlı olduğundan, ipucum kelimesi geçen ve daha önce yer imlerine eklemiş olduğum bir sayfa sonuçlar arasında gösterilmedi. Bunun önüne geçmek ve yalnızca favorilere eklenmiş sayfalar içinde arama yapılması için adres çubuğuna yazmaya başlamadan önce * işaretini koymanız yeterli olacaktır.

Adres çubuğunda * ipucum şeklinde bir arama yaptığımda yalnızca ipucum sözcüğü geçen yer imleri listeleniyor.

Adres çubuğu öneri ayarlarını değiştirmek isteyecek olursanız menüden Seçenekler‘e tıklayın. Ardından Gizlilik sekmesine tıklayın Konum çubuğu başlığında Konum çubuğunu kullanırken şunları öner bölümünden istediğiniz ayarlamaları yapın.

Yorumlar

  1. Arda

    Bu özelliği bilmiyordum faydalı bir konu olmuş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla