Windows Bir Klasörün İçindekileri HTML Dosyasında Listeleyin

Snap2HMTL ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir windows programı. Kurulum gerektirmeyen programı sitesinden indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Program sayesinde bir klasörün içindeki bütün dosya ve klasörlerin listelendiği bir HTML dosyası oluşturabilirsiniz. Kullanım amacınız size kalmış. Örneğin bir CD/ DVD içindeki bütün dosyaları listelemek için kullanabilirsiniz. Harici diskinizde bulunan dosyaları listelemek için kullanabilirsiniz. Programın bir klasörün içinde gezinti yapabileceğiniz bir ekran görüntüsünü alma imkanı tanıdığını söyleyebilirim.

Snap2HMTL diskinizde yer alan klasörün snapshot (anlık görüntüsünü) alır. Çok fazla sayıda dosya ve klasör içeren büyük boyutlu klasörler için bile işlem oldukça hızlı bir şekilde tamamlanıyor. Oluşturulan HTML dosyasını istediğiniz tarayıcıyla açabilirsiniz. Dosyanın sol kısmında seçmiş olduğunuz klasörün içinde yer alan bütün klasörlerin ağaç görünümü şeklinde listelendiğini göreceksiniz. Sağ bölümde ise klasörlerin içinde yer alan bütün dosyalar gösterilir. Programın oluşturduğu çıktıda sanki Windows Gezginindeymiş gibi rahatça gezinebilirsiniz. Programla oluşturulmuş örnek çıktıya aşağıdaki adresten bakabilirsiniz.

https://rlvision.com/snap2html/example.html#C:/WordPress

Gördüğünüz gibi oldukça şık görünen bütün dosya ve klasörlerin yer aldığı bir html dosyası. Dosya ve klasörlerin büyüklükleri ve değiştirilme tarihleri gösteriliyor. Sıralamayı ada, dosya büyüklüğüne veya değiştirilme tarihine göre yapabilirsiniz. Sayfanın sağ alt köşesinde yer alan Export this View seçeneği ile bütün dosyaları düz metin, JSON veya CSV olarak dışarı aktarabilirsiniz. Bütün dosyaların adını, uzantısını, büyüklüğünü farklı formatlarda dışarı aktarma imkanınız bulunmaktadır. Arama kutusu sayesinde HTML dosyasında hızlı bir şekilde arama yapabilirsiniz.

Root folder bölümünden görüntüsünü çıkarmak, içeriğini listelemek istediğiniz klasörü seçin. Gizli dosyalar ve sistem dosyalarını içermesini istiyorsanız altındaki kutuları işaretleyin. Page title bölümünden Html sayfasının başlığını belirleyin. Klasördeki dosyalara bağlantı oluşturulmasını istiyorsanız yani oluşturulan dosya üzerinden içeriklere ulaşmak isterseniz Link files bölümündeki Enable kutusunu işaretleyin. Son olarak Create Snapshot butonuna basarak HTML dosyasını oluşturun.

Program ile yapabilecekleriniz :

  • Klasör içeriklerinin listesini oluşturun Html olarak kaydedin
  • Oluşturulan Html dosyası her şeyi kapsar.
  • Dahili arama özelliği
  • Bütün dosyaları düz metin, JSON, CSV olarak dışarı aktarma
  • Dosyalara ulaşabileceğiniz bağlantılar oluşturma
  • Taşınabilir
  • Ücretsiz

https://rlvision.com/snap2html/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla