Windows Fare İşaretçisini Sarı Yuvarlak İçine Alma

Bilgisayarınızda sunum yapacağınız ya da bir video ders vs hazırlayacağınız zaman fare işaretçisinin ekran kaybolmaması izleyenler tarafından görünür olması önemlidir. Bunu sağlamak için fare işaretçisini sarı veya başka bir renkte daire içinde vurgulayarak gösterebilirsiniz.

Painter mouse mouse imlecine farklı özellikler ekleyen ücretsiz bir windows programıdır. Bu sayede yapacağınız sunumların, dersler daha kolay bir şekilde takip edilmesini sağlar.

Highlight Cursor sekmesinden mouse işaretçisi için istediğiniz renkte, boyutta ve şefaflıkta bir daire oluşturabilirsiniz. Cursor Color bölümünden dairenin rengini değiştirebilirsiniz. Varsayılan renk sarı olarak seçilmiş. Left click color bölümünden sol tıklama ile Right click color bölümünden sağ tıklama ile yuvarlağın renginin ne olacağını belirleyebilirsiniz.

Pen sekmesinden ekrana yazı yazma ayarlarını yapabilirsiniz. F9 kısayol tuşuna bastığınızda bu özellik aktif olur ve ekrana yazı ve çizimler yapabilirsiniz.

Spotlight özelliği ise F10 kısayol tuşuyla aktif hale gelmekte. Bu özellik sayesinde mouse imleci haricinde kalan bölgeler bir miktar karartılacak ve mouse imleci daha belirgin halde belirlediğiniz boyutta bir daire içinde gösterilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla