Word Arka Plan Resmi ve Filigran Ekleme

Kelime işlemci programı dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk program Microsoft Word olmaktadır. Ofis paketinin en önemli programlarından biri olan Word yazı işlerimizi yapabilmemiz için vazgeçilmez bir program olma özelliğini taşıyor. Peki Word belgesinin arka planına resim ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz ? Bir kaç kolay adım sonrasında istediğiniz Word belgesine arka plan olarak bir fligran ya da resim ekleyebilmeniz mümkündür. Bu yazımızda Word belgesine filigran ya da resim ekleme konusuna değindik.

Word Filigran Watermark Ekleme

Öncelikle yeni bir word belgesi oluşturun ya da mevcut bir Word belgesini açın.

Üst menüden Tasarım seçeneğine tıklayın. Hemen alt kısımda yer alan butonlardan sağ tarafta olan Filigran seçeneğine tıklayın.

Açılan bölümde bazı filigran örnekleri bulunuyor. Bunlardan birini kullanabileceğiniz gibi kendinize özel bir filigran oluşturma imkanınızda bulunmaktadır. Bunun için Özel Filigran seçeneğine tıklayın.

Açılan pencereden dosyanıza bir filigran ekleyebilirsiniz. Bunun için Metin filigranı seçeneğini işaretleyin. Metin bölümüne istediğiniz yazıyı girin. Yazı tipi ve boyutu gibi ayarlamaları yaptıktan sonra Tamam butonuna basın.

Hepsi bu kadar artık belgenizin arka planında sizin belirlediğiniz yazı yer almaktadır.

Word Arka Plan Resmi Ekleme

Word arka plan resmi eklemek için yukarıdakine benzer şekilde öncelikle boş bir word dosyasını ya da daha önceden oluşturulmuş bir Word belgesini açın.

Sonrasında üst menüde yer alan Tasarım sekmesine tıklayın. Filigran seçeneğine tıklayın

Özel Filigran seçeneğine tıklayın.

Açılan pencerede Resim filigranı seçeneğini aktif hale getirin. Resim Seç butonuna tıklayın.

Dosyadan seçeneğine tıklayın.

Bilgisayarınızda yer alan resimlerden Word arka planına koymak istediğinizi seçin ve Ekle butonuna tıklayın.

Word Arka Plan Resmi Ekleme Alternatif Yöntem

Word dosyasına arka plan olarak Filigran eklemeyi gördük. Şimdi Bir Word dosyasına arka plan resmi eklemenin bir diğer yöntemine bakalım.

Üst menüden Tasarım seçeneğine tıklayın. Sonrasında Sayfa Rengi seçeneğine tıklayın. Burada açılan menüde yer alan Dolgu Efektleri seçeneğine tıklayın.

Açılan pencerenin üst kısmında yer alan sekmelerden Resim seçeneğine tıklayın. Resim Seç butonuna tıklayın ve bilgisayarınızdan bir resim seçin. Word belgesine resim arka planı ekleme bu kadar kolay.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla