WordPress Menülerine İkon Ekleme Eklentisi

WordPress ana navigasyon menüsüne veya oluşturduğunuz diğer menülere ikonlar ekleyerek daha şık bir görüntü oluşmasını sağlayabilirsiniz. Tek bir ikon, bir kaç kelimeyle hatta bir cümleyle anlatılabilecek şeyi çok daha hızlı, kolay bir şekilde kullanıcıya aktarabilmekte. Örneğin ev işareti bütün ziyaretçilere ana sayfa için bir bağlantı oluşturduğunuzu gösterecektir. Menülerin ikonlarla desteklenmesi hem sitenizin tasarımına katkı sağlayacak hem de ziyaretçilerinizin gezintisini kolaylaştıracaktır.

Her konuda olduğu gibi bu konu düşünülerek oluşturulmuş wordpress eklentileri bulunmakta. Ben bu eklentiler içinden Menu Icons adlı eklentiyi size tavsiye ediyorum. Eklentiyi kurup aktifleştirdikten sonra yönetim panelinden Görünüm / Menüler seçeneğine tıklayın.

İkon eklemek istediğiniz menüyü seçin. Menü seçeneklerine tıkladığınızda Icon yazısının yanındaki Select bağlantısına tıklayın. İstediğiniz ikonu seçerek onaylayın. Varsayılan olarak Dashicons ikonları gösterilmekte.

Eklentiyle belirleyebileceğiniz ikonlar bunlarla sınırlı değil. Görünüm / Menüler bölümünde yer alan Menu Icon Settings bölümünden Elusive, Font Awesome, Foundation, Genericons ikonlarının da gösterilmesini tercih edebilirsiniz. Hemen her konuda ikonlar yer almaktadır. Image seçeneğini aktifleştirirseniz Ortam kütüphanesinden kendi yüklemiş olduğunuz bir resim dosyasını menü ikonu yapabilirsiniz. SVG seçeneğiyle yüklemiş olduğunuz SVG dosyasını wordpress menülerinizde ikon olarak belirleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. battal merk

    selam cok süper ekleme-eklentisi anlatmissin herkese faydali bir bilgi. başarilar dilerim bazi kişiler bunu anlatmak yerine paraya ceviriyolar. Kendileri yapıyolar. Siz ise ucresiz anlatım yaparak başlamissiniz. bu site tutulur bence

  2. Pingback: Wordpress Ücretsiz Menü Eklentisi – winipucu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla