Zaman Yönetimi Uygulamaları

Zaman için sahip olduğumuz ve sınırlı olan en büyük sermayemiz olduğunu söyleyebiliriz. Bazen zamanımızın sınırlı olduğunu ve onu en iyi şekilde değerlendirmemiz gerektiğini unutabiliyoruz. Zaman yönetimi konusunda çok sayıda ücretsiz uygulama bulunuyor. Bu yazıda bu uygulamalara değiniyorum. Özellikle web tabanlı olanlara yer veriyorum. Böylece zamanı ve üretkenliğinizi dünyanın her yerinde internete bağlı olarak takip edebilirsiniz.

Forest

Forest Android için ücretsiz iOS için 2$ ücretli bir zaman yönetimi uygulaması. iOS, Android ve Chrome tarayıcı eklentisi sürümleri bulunuyor. İşinizde veya ders çalışırken daha üretken olmak istiyorsanız bu uygulamayı mutlaka denemelisiniz.

Forest uygulamasının zamanlayıcısını başlattığınızda bir ağaç büyümeye başlar. Zamanlayıcı dolmadan farklı bir uygulamaya geçerseniz ve uygulamadan çıkarsanız ağaç kurur. Amacınız telefonunuzu bir kenara bırakıp bu sırada işinizle veya derslerinizle verimli şekilde ilgilenmekse bu uygulama tam size göre. Uygulama sayesinde telefon bağımlılığı veya dikkat dağınıklığınızı yenebilirsiniz.

Toggl Track

Ücretsiz bir zaman yönetimi aracı arıyorsanız Toggl Track‘ı deneyebilirsiniz. Tüm platformlarda zaman yönetimi işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Android, iOS, macOS, Windows, Linux, web ve tarayıcı eklentisi desteği bulunuyor.

Toggle Track bir zaman yönetimi uygulamasının sahip olması gereken bütün özelliklere sahiptir. Pomodoro tekniği ayarı sayesinde odaklanmanız gereken bir projede belirli bir süre çalışıp ardından kısa bir mola vererek çalışmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Harvest

Harvest öğrenmesi ve kullanması oldukça kolay olan bir zaman yönetimi aracı. Çalışırken zamanlayıcıları başlatın ve durdurun. masaüstü ve mobil uygulamalar sayesinde zaman takibini her zaman her platformdan gerçekleştirebilirsiniz.

Clockify

Clockify ekipler için tasarlanmış bir zaman yönetimi aracıdır. Bunun yanında profesyoneller ya da öğrenciler için de faydalı olabilir. Clockify’nin en büyük özelliği ücretsiz sürümünün sınırsız kullanıcı ve projeye izin vermesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla