Acer Marka Notebook Batarya Nasıl Çıkarılır?

Bir kaç senedir Acer E1-522 Markalı bir notebook bilgisayar kullanmaktayım. Bilgisayarı aldığımda bataryasını takmıştım ve sonrasında onu çıkarmam gerekmemişti. Bugün bilgisayarın içini açmam gerektiğinden pilini çıkarma durumunda kaldım. Bu iş çok basit olmasına karşın biraz zorlandığımı itiraf etmem gerekiyor. İnternetten bunun nasıl yapılacağını araştırdığımda farkedememiş olduğum için kendime biraz kızdım 🙂

Dizüstü bilgisayarlarda batarya için bir kilit sistemi bulunur. Kullanım esnasında biz istemediğimiz sürece yerinden çıkmaması için tek veya iki mandallı bir mekanizma bulunur ve o mandalları kaydırarak bilgisayarın pilini çıkarabilirsiniz. Bu şekilde mandallı bir kilit sistemi olduğunu bilmeme rağmen Acer bu şekilde bir sistem koymamış diye düşündüm ve ne kadar zorlasam da bataryayı yerinden çıkaramadım elbette. Ben özellikle Acer kullanıcıları için çözümü anlatacağım fakat farklı bir marka veya model kullanıcıları da bilgisayarlarının arka kısmına bataryaya yakın bölümü biraz incelediklerinde benzer bir kilit sistemi olduğunu göreceklerdir. O kilit sistemini açık hale getirip aynı anda bataryayı yerinden oynattığınızda kolayca çıkarabileceksiniz.

Elbette bataryayı sökmeden önce bilgisayarınızı kapatın ve fişini çekmeyi unutmayın.

acer notebook batarya çıkarma işlemi

Yukarıdaki resimde işaretlemiş olduğum bölüm batarya kilit bölümü. Aslında gayet ortada görünüyor ama biraz dikkatli olmadığınız sürece bu işe yaradığını farketmemiş olmanız mümkün.

Bunu elinizle veya daha kolayı bir kalem yardımıyla kaydırın ve kilit açık konumdayken aynı anda bataryayı ileriye doğru itin.

İşte bu kadar. Umarım işinize yaramışdır.

Yorumlar

  1. devrim

    tsk ederim

  2. Vvv

    Çok teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla