Uykudan Uyanmak İçin En İyi Alarm Uygulaması Alarmy

Eskiden uykudan uyanmak için çalar saatleri kullanırdık. Cep telefonlarıyla birlikte çalar saatleri unuttuk diyebiliriz. Bütün telefonlarla birlikte bir alarm uygulaması da gelmekte. Ben de sabah erken kalkmam gereken zamanlarda ya da bir kaç saatlik uyku uyuma fırsatı bulduğum zamanlarda telefonumun alarm uygulamasını kullanmaktaydım. Şöyle bir problem var ki, telefonla birlikte gelen alarm uygulaması beni uyandırmayı başaramıyordu.

Telefonun alarmını kapatıp uyumaya devam ettiğim günler çok oldu. İşe veya okula geç kalmamak ve sabahları istediğim saatte uyanabilmek için daha iyi bir alarm uygulaması arayışına başladım. Küçük bir araştırma sonrası Alarmy ile tanıştım ve artık istediğim saatte uyanmak benim için oldukça kolaylaştı. Android ve iOS sürümleri bulunan Alarmy sayesinde uyumanız mümkün olmayacak.

Alarmy Android/iOS Alarm Uygulaması

alarmy alarm uygulaması indir

Alarmy ile kullanabileceğiniz uyandırma seçenekleri şunlar

 • Varsayılan alarm
 • Fotoğraf çekme
 • Sallama
 • Matematik problemleri
 • Barkod/QR kodu

Fotoğraf çekmede öncelikle bir fotoğraf belirliyorsunuz ve alarm çaldığında, kapatabilmek için fotoğrafın aynısını çekmeniz gerekiyor. Bu yöntemi denedim fakat tam anlamıyla istediğim kadar verimli bir seçenek olmadığını söyleyebilirim. Sallama seçeneğinde telefonu belirlediğiniz sayıda sallayarak alarmı kapatabiliyorsunuz. 30 40 sefer uyanmanız için gayet yeterli olabilir sanıyorum 🙂 Benim en çok tercih ettiğim ve size tavsiye edeceğim yöntem ise matematik problemleri. Belirlediğiniz sayıda matematik işlemini çözerek alarmı susturabiliyorsunuz. 2 ya da 3 işlem uyanmanız için işe yarayacaktır. Bu işlemleri çözmek için bir miktar uğraşmanız gerekeceğinden ve zihniniz açılacağından tekrar uyumanız pek mümkün olmaz.

Uygulamanın Web Sitesi : http://alar.my/

Alarmy Android Sürümü

Alarmy iOS Sürümü

Yorumlar

 1. Klima Servisi

  Uyanmakta güçlük çeken insanlar için vazgeçilmez bir uygulama teşekkürler 🙂

 2. habersarayı

  Benim gibi uyuya kalmak istemiyorsanız tam istediğiniz uygulama. Teşekkürler

 3. burak

  gerçekten güzel uygulama teşekkürler

 4. Instagram Takipçi Paneli

  Bu Uygulama Sayesinde Artık Uyuşukluk Yapamayacağız 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla