sChecklist Kolay Kullanımlı Yapılacaklar Listesi Programı (Windows)

Yapılacak işleri unutmamak ve zamanında yapabilmek için teknolojinin sunduğu imkanlardan faydalanmak gerekiyor. Yapılacak önemli işler varsa bunları unutmamak için hafızanıza güvenmeyin ve mutlaka bir yere not edin. sChecklist Windows işletim sistemi için hazırlanmış olan ücretsiz, taşınabilir ve kolay kullanımlı bir yapılacaklar listesi hazırlama programıdır.

Program portable olduğundan kurulum işlemi gerektirmiyor. İsterseniz flash diskinizi atarak kullanma imkanına sahipsiniz. Programın kullanımı oldukça kolay. İki panelli bir arayüzü bulunmakta. Sol bölümde farklı checklistler gösterilmekte. Yeni bir liste oluşturmak için burada sağ tıklayıp New checklist seçeneğine tıklayın. Aynı işlemi üst bölümde yer alan butondan da gerçekleştirebilirsiniz. Yeni listenize isim verdikten sonra sağ bölümdeki panelden içerik oluşturabilirsiniz. Bunun için sağ tık menüsünden Insert entry seçeneğini kullanabileceğiniz gibi çift tıklama ile aynı işlemi gerçekleştirme imkanına sahipsiniz.

Listenize başka bir yerden kopyaladığınız işleri yapıştırabilirsiniz. İki farklı görünüm seçeneği bulunmakta liste görünümü ve ayrıntılı görünüm. Üst bölümde yer alan Always on top butonuna tıkladığınızda program penceresi sürekli olarak önplanda gösterilecektir. Check all entries ile bütün işlemleri yapıldı olarak işaretleyebilir yanındaki Uncheck all entries ile bütün işlemlerden işareti kaldırabilirsiniz. Listenizi alfabetik olarak ya da işaretli olanlar başta veya sonda olacak şekilde sıralayabilirsiniz.

Options bölümünü açarak programla ilgili ayarlamaları yapabilirsiniz. Programı windows başlangıcında çalıştırabilirsizi. Programdan çıkıldığında system tray’a küçültülmesini sağlayabilirsiniz.  Yine bu bölümden listenizde kullanılan fontu değiştirebilirsiniz. Yapılacak işler listenizi oluşturmak için oldukça faydalı ve taşınabilir programı denemenizi tavsiye ediyorum.

Web sitesi : sChecklist

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla