Android Telefonda Kaç GB RAM Var Nasıl Öğrenilir?

RAM miktarı android telefonunuzun performansını etkileyen en önemli özelliklerdendir. Bir telefon alacağımız zaman ilk baktığımız şeylerden biri de kaç GB ram bulunduğudur. Kendi telefonunuzun ya da bir başka telefonun ne kadar ram bulundurduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bütün android telefonlarda ram öğrenmek için öncelikle telefonunuzun Ayarlar bölümünü açmanız gerekiyor.

Sonrasında Ayarlar bölümünde yer alan Telefon hakkında seçeneğine tıklayın bu seçenek benim telefonumda en üstte yer alıyor fakat bu durum sizin telefonunuzda değişiklik gösterebilir.

Buraya kadar olan kısım bütün android telefonlarda aynıydı. Bundan sonraki kısımlar biraz farklılık gösterebilir.

Benim kullandığı Android sürümünde ve telefonda Tüm özellikler şeklinde bir bölüm yer alıyor. Ben burayı açıyorum. Sizde de aynı şekilde olabilir ya da Donanım bilgisi şeklinde bir seçenek bulunabilir buradaki seçeneği bulmayı size bırakıyorum.

Benim telefonumda 6GB ram bulunduğunu öğrenmiş oldum. Hepsi bu kadar. Eğer ilgili bölümü bulamadıysanız ya da telefonunuzla ilgili daha kapsamlı bilgilere ulaşmak istiyorsanız CPU-Z adlı uygulamadan faydalanabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z&hl=tr&gl=tr

Yukarıdaki linkten kurabileceğiniz uygulama telefonunuzla ilgili bütün özellikleri işlemci bilgisi, ram bilgisi vs gösteriyor. Uygulamanın Device sekmesinden Toplam Ram miktarını ve boşta olan kullanılabilir rami öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla