En İyi Ücretsiz Blogger Temaları

Yıllar önce ilk defa Blogger kullanarak blog dünyasına adım atmıştım. Uzunca bir süre blogger ile yola devam ettim. Arada diğer servisleri de denediğim oldu ama ücretsiz blog servisleri arasında Google’ın sahibi olduğu blogger.com’un yerinin apayrı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ben WordPress ile tanıştıktan sonra blogger’dan biraz uzak kaldım. Şu an winipucu.com gördüğünüz üzere WordPress altyapısını kullanmakta.

Ücretsiz ve Kaliteli Blogger Temaları

Yazımızın konusu olmadığı için Blogger ve WordPress karşılaştırması yapmayacağım. Her ikisinin de kendine göre bir çok avantajı bulunuyor. Bu yazımda blogger kullanan arkadaşlar için bir birinden kaliteli ve ücretsiz temalara yer verdim. Blogunuzun görünümünü bu ücretsiz blogger temaları sayesinde değiştirebilirsiniz.

Mobil uyumlu blogger temaları : Aşağıda bağlantılarını verdiğim bütün temalar mobil uyumludur. Telefon ve tablet gibi cihazlar için mobil versiyonları bulunan temalardır.

Blogger halihazırda farklı tema seçenekleri sunuyor olsa da bu temalar yerine daha profesyonel bir görünüme sahip olan temaları tercih etmenizin daha doğru olacağını düşünüyorum. Blogger’ın kullanıma sunduğu tema seçeneği hem kısıtlı hem de hep birbirine benzeyen ve biraz basit kalan temalar.

Revoltify Blogger Teması

İlk paylaşacağım temanın ismi Revoltify. Oldukça şık ve minimalist bir blogger teması. Sağ bölümde sidebar yer alıyor. Footer bölümünde üç sütunlu bir yapıya sahip. Sidebar bölümünde sosyal medya hesaplarınıza bağlantı vermeniz mümkün. Yine burada yer alan bileşen sayesinde son yazılar ve yorumlar sekmeli şekilde gösterebilirsiniz. Temaya reklamları kolayca eklemeniz için kullanabileceğiniz bileşenler de eklenmiş durumda.

blogger temaları revoltify

Download | Demo

MDFOSTRAP

MDFOSTRAP material design ilkelerine göre geliştirilmiş oldukça şık bir tema. Blogger kullanıyor olsaydım blogger temaları içinden kesinlikle ilk seçeneklerimden biri bu tema olurdu. 2 sütunlu yapıya sahip olan temanın içerdiği açılır menü oldukça kullanışlı. Sosyal medya hesaplarınıza bağlantı verebileceğiniz ikonlar ve yazıların paylaşılmasını sağlayan ikonlar unutulmamış. Temanın sidebar bölümünde sunulan popüler yazılar ve kategoriler bileşenlerinin tasarımı çok başarılı.

mdfostrap blogger temaları indir

Download | Demo

Blogmag Blogger Teması

Blogmag modern görünümlü ve bir çok site için uygun olan blogger temalarından biri. Sekmeli bir şekilde içeriklerinizi göstermenize yarayan widget ve sosyal medya hesaplarınıza bağlantı verebileceğiniz şık sosyal medya ikonları temada yer almaktadır. Yazıların altında ilgili yazının facebook, twitter ve google plus‘ta paylaşılmasını sağlayan bağlantılar eklenmiş durumda. Temanın renklerinde ve fontlarında istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz fakat kullanıma sunulan hali oldukça şık ve değişiklik yapmadan da kullanabilirsiniz.

blogmag blogger tema

Download |  Demo

Addiction Blogger Template

Addiction arama motoru dostu SEO açısından oldukça başarılı bir blogger teması. Temada sosyal paylaşım ikonları yer almakta. Bilgisayarın yanında telefon ve tabletlerle uyumlu olan tema size tavsiye edeceklerim arasında ilk sıralarda yer alıyor.

addiction blogger theme

Download |  Demo

Timeline Blogger Teması

Blog yazılarınızı Timeline yani Türkçe ifade edecek olursak zaman çizelgesi (ya da zaman tüneli) şeklinde göstermenizi sağlayan farklı ve oldukça kullanışlı bir blogger teması.

timeline

Download |  Demo

Loveria Blogspot Teması

Renkleri ve tasarımı göz önüne alındığında moda sitesi, güzellik sitesi gibi daha çok kadınlara yönelik siteler için kullanılabilecek şık bir tema.

loveria

Download |  Demo

FlatMag

Magazine stili ücretsiz bir blogger teması. Template bir çok farklı sitede kullanıma uygun şekilde dizayn edilmiş. Blogger şablonunun renk düzenini beğendim ve sosyal medya paylaşım ikonları gibi özellikler temaya artı ğuan sağlıyor.

flatmag magazine tema

Download |  Demo

Lycoris

Lycoris tek sütunlu ana sayfa tasarımına sahip ve resimlerle yazılara bağlantılar verilen bir tema. Temanın özellikle fotoğraf galerileri için oldukça uygun olduğunu söyleyebilirim. Blogger için bir fotoğraf teması arıyorsanız bu temayı mutlaka denemelisiniz.

lycoris

Download | Demo

Masign

Masign oldukça başarılı, sade bir blogger teması. Material design ilkelerine göre oluşturulmuş temanın sidebar bölümünde yazılarınızı, yorumları sekmeli bir bileşen içinde gösterebiliyorsunuz. Temanın header bölümündeki ikonlarla ulaşılabilen menüler oldukça kullanışlı.

masign blogger ücretsiz tema

Download | Demo

CoolMag

Magazin stili blogger temaları arasında mutlaka şans vermeniz gereken temalardan biri.

coolmag

Download| Demo

Gridz

Bu temada yazılar 3 sütunlu bir ızgarada gösterilir. Temanın üst bölümünde ise oldukça şık bir slider yer almakta. Temanın tasarımı, renk seçimi ve kullanılan efektler çok başarılı.

gridz

Download | Demo

Minimalist & Responsive blogger temaları

Minimal blogger teması

minimal

Demo | İndir

Minimal adının hakkını verecek sadelikte tasarlanmış bir blogger teması. İki sütunlu temanın sağ tarafında sidebar bölümü yer alıyor. Tema kullanışlı bir menü, hakkında bölümü için bir widget, resim ve video thumbnail desteği içeriyor.

Pratico

pratico ücretsiz

Demo | İndir

İki tane sütun bulunan temada thumbnail görseli büyük boyutlu olarak gösteriliyor. Son eklenen yazıları küçük resimlerle birlikte listeleyebiliyorsunuz.

NewsPress

newspress

Demo | İndir

NewsPress Fabthemes’in WordPress için tasarlanmış temanın blogger versiyonu.

Silverlight

silverlight sade

Demo | İndir

Serif fontlarının kullanıldığı, iki sütunlu oldukça sade bir blogger teması.

Minima colored

minima colored

Demo | İndir

İki sütunlu olarak tasarlanmış bir blogger teması. İki tane menünün yanında popüler yazılar, yorumlar ve son yazıların yer aldığı sekmeli bir bölüm barındırıyor. Temada ayrıca sosyal paylaşım butonlarının yer aldığını belirletim.

Vienna Lite

vienna lite

Demo | İndir

Vienna lite üç tane menü içeriyor. Ana menünün dropdown (açılır) özelliği var. Son yazıları, son yorumları sekmeli bölümde gösterebilirsiniz.

Vienna Lite 2

vienna lite 2 blog

Demo | İndir

Bir önceki temanın farklı bir versiyonu. İki temayı karşılaştıravak olursak. Menüde biraz farklılık göze çarpıyor. Temanın renk düzeni öncekinden biraz farklı. Bu temada thumbnail için daha küçük resim boyutu tercih edilmiş ve sekmeli bölüm kullanılmamış.

Phantom

phantom simple template

Demo | İndir

Phantom 3 sütundan oluşmakta ve özelleştirilebilir bir footer bölümü içeriyor. İki tane menünün yanında son yazılar, popüler yazılar ve yorumlar için sekmeli bölüm bulunuyor.

Yorumlar

 1. Recep Hilmi TUFAN

  WordPress’ten uyarlanan gerçekten güzel temalar var artık Blogger’da.

 2. Ramazan

  Güzel bir arşiv teşekkürler.

 3. Uğur

  Güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık

 4. Veysel Güngör

  temaların kendi sayfalarını nasıl silicez

 5. Recep Altun

  Merhabalar.
  Bu güzel paylaşımlar için emeğinize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim.

  MDFOSTRAP Temasını yüklemek için tıkladığım da aynen aşağıdaki uyarıyı aldım.

  Not Found
  The requested URL was not found on this server.
  Selam ve saygılarımla.

  • admin

   Merhaba. Yorumunuz için çok teşekkür ederim. MDFOSTRAP temasını paylaştığım adresten indirmeyi denedim ve bir sorunla karşılaşmadım. Muhtemelen anlık bir aksaklık yaşanmış olmalı.

 6. Serkan Çelik

  Timeline Temasını yüklediğim zaman menü çalışmıyor kardeşim. O konu hakkında bilgin var mı? Menü ile olan kodları inceledim yerinde duruyor. Bi şey atlıyor olmalıyım. E-Postadan dönüş yaparsan sevinirim

 7. metin

  hangi programla yapıyorsun bunları

 8. caner

  harika paylaşımlar kararsız kaldım hepsi birbirinden güzel teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla