Android Yeni Kısayol Simgesi Oluşturma

Android işletim sistemi kullanan telefonumuza yeni bir uygulama kurduğumuzda bu uygulama için otomatik olarak bir simge oluşturulur. Uygulama için eklenmiş olan ikonu ve varsayılan adını değiştirerek yeni bir kısayol oluşturmak isterseniz bunu bu yazıda yer alan yöntemle gerçekleştirebilirsiniz.

Android kendi içinde ek bir uygulama kullanmadan uygulamaların ikonunu ve adını değiştirmenize imkan tanımaz. Bu nedenle bu iş için ek bir uygulama kullanmamız gerekecektir.

Shortcut Maker adlı uygulama telefonunuzda yüklü olan uygulamaların simge ve isimlerini değiştirerek ana ekrana yeni bir kısayol şeklinde eklemenizi sağlar.

Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra çalıştırarak Uygulamalar seçeneğine tıklayın.

Telefonunuzda kurulu uygulamalar listelenecektir. Listeyi aşağı kaydırarak ya da arama özelliğini kullanarak yeni bir kısayol oluşturmak istediğiniz uygulamayı seçin.

Kısayol özelleştirme başlığı altında yer alan Etiketi düzenlemek için dokun seçeneği ile uygulamanın adını Simge düzenlemek için dokun seçeneği ile de simgesini belirleyebilirsiniz. Son olarak Kısayol oluştur butonuna tıkladığınızda belirlediğiniz ad ve simge ile yeni bir kısayol oluşturulup ana ekrana eklenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla