PDF Dosyasına Şifre Koyma Programları

PDF dosya formatı platformdan bağımsız olarak görüntülenebilmesi, kolayca oluşturulup dağıtılabilmesi gibi nedenlerle günümüzde en çok tercih edilen formatlar arasında yer alıyor. PDF dosyaları şifre korumalı olabilirler. Bu sayede yalnızca parolayı bilen kişiler tarafından okunabilirler.

Ciddi bir emek hazırlayarak oluşturduğunuz ve belki satışını yaptığınız bir pdf dosyanız bulunuyor. Bunun sadece dağıtımını yaptığınız kişiler tarafından okunmasını istemek en doğal hakkınız. PDF belgeleri şifreyle korunmasının yanında üzerinde değişiklik yapılamaması, yazdırılamaması gibi yöntemlerle de yetkisiz kullanıcılardan korunabilir.

PDFMate PDF Converter Free ile şifreleme

PDFMate PDF Converter adından anlaşılacağı üzere PDF dosyalarını başka formatlara çevirebilen bir program. Bunun dışında PDF belgelerine parola koyabileceğiniz ücretsiz bir araç.

Programın Türkçe dil seçeneği bulunuyor. Kurulumda Türkçe’yi seçtiğinizden emin olun.

Programı çalıştırdığınızda sol üst köşedeki PDF Ekle butonu ile şifrelemek istediğiniz dosyayı seçin. Alt kısımda Dosya çıktı formatı bölümümünde en sonda yer alan Pdf seçeneğini seçin.

Sağ üstte yer alan Gelişmiş ayarlar seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede Güvenlik gölümünde yer alan Parolayı aç kutusunu işaretleyin ve belgenizin şifresini belirleyerek Tamam butonuna tıklayın.

Son olarak program penceresinin alt kısmından dosyanın kaydedileceği yeri seçerek Dönüştür butonuna tıklayın. Art Pdf dosyanız belirlediğiniz şifreyi girmeyen biri tarafından açılamayacaktır.

PDF Unshare

PDF Unshare adlı ücretsiz program sayesinde Windows, Android ve iOS işletim sistemlerinde PDF dosyalarınıza şifre ekleyebilir ve ek güvenlik önlemlerini alabilirsiniz.

Program size .pdf dosyasının görüntülenebileceği bir son kullanma tarihi seçmenizi istiyor. Bu tarihten sonra sanırım dosya tekrar açılamıyor. Bunun dışında dosyayı sadece bir cihazdan açılacak şekilde kısıtlayabiliyorsunuz. Belgeye filigran ekleme imkanınınız da bulunuyor.

PDF oluştur butonuna tıklayarak PDF dosyasını şifreleyerek pdf formatında kaydedebilirsiniz. Bunun dışında kaydedebileceğiniz diğer format ise UPDF. UPDF formatında kaydedeceğiniz dosya sadece programın sitesinde yer alan UPDF Reader adlı program kullanılarak okunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla