Windows 10 Sanal Masaüstü Oluşturma

Windows 10 yüklü bilgisayarımda bazen açılan çok sayıda pencerenin, programın arasında kaybolduğum zamanlar oluyor. Bunun önüne geçmek için birden fazla masaüstü ile çalışmanın mantıklı olduğunu söyleyebilirim. Eğer siz de aynı fikirdeyseniz Windows 10 ile birden fazla masaüstü oluşturma ve kullanma imkanına sahip olduğunuzu hatırlatmak isterim.

Daha önceleri sanal masaüstü oluşturup çok sayıda masaüstü ile çalışmak için ekstra programlar kullanmamız gerekiyordu. Son güncellemelerle artık program kullanmasanız bile tek bir masaüstünde çalışmaya mecbur değilsiniz.

Windows 10 arama çubuğunun hemen yanında Görev Görünümü adlı bir düğme olduğunu fark etmişsinizdir. Bu düğmeye tıklayarak Tüm masaüstü leri görebilirsiniz.

Görev Görünümünü açtığınızda en üstte Yeni masaüstü adında bir seçenek olduğunu göreceksiniz. Bu seçenek sayesinde sanal masaüstü oluşturup istediğiniz şekilde adlandırabilirsiniz. Örneğin işinizle ilgili programlar için İş adında yeni bir masaüstü oluşturabilirsiniz.

Görev Görünümünde istediğiniz pencereleri sürükleyip bırakarak ya da sağ tık menüsünden Taşıma hedefi seçeneğini kullanarak diğer masaüstüne taşıyabilirsiniz.

Görev Görünümünü açmak için Windows tuşu + Tab kısayol tuşlarını kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla