Chrome ile Birden Fazla Linki Açın, Kopyalayın, Favorilerinize Ekleyin

Google veya başka bir arama motorunda arama yaptığımızda istediğimiz sonuca ulaşabilmek için ilk sayfalarda yer alan linklerin çoğunu gezeriz. Ya da bizim için önemli içerikler bulunduran sayfalardaki linkleri tek tek gezmek veya sık kullanılanlara eklemek isteriz. Bu gibi durumlarda bizi linkleri tek tek açma zahmetinden kurtarabilecek bir chrome eklentisi bulunmakta.

Linkclump adlı eklenti sayesinde bir sayfada bulunan çok sayıda linki bir işlemle yeni sekmelerde açabilir, hafızaya kopyalayabilir veya favorilerinize ekleyebilirsiniz. Eklentiyi kurduktan sonra işlem yapmak istediğiniz linkleri içine alacak şekilde bir dikdörtgen çizmeniz gerekiyor. Bu işlemi farenizin sağ tuşunu kullanarak yapın.

Farklı eylemler eklemek için eklentinin araç çubuğuna yerleştiği butona tıklayarak Seçenekler bölümünü açın. Ardından Actions başlığında yer alan Add Action butonuna tıklayın. Buradan eylem için sol, orta ya da sağ mouse butonunu seçebilirsiniz. Optional key bölümünden bir klavye tuşu belirlediğinizde eylem için bu tuşa basılması gerekecektir. Selection box color bölümünden dikdörtgenin rengini seçin. Action bölümünden yapılacak eylemi belirleyin. Seçenekleriniz şunlar

  • Yeni pencerede aç
  • Yeni sekmede aç
  • Sık kullanılanlara ekle
  • Hafızaya kopyala

Örneğin ben Shift tuşuna basarak mouse sol tuşuyla dikdörtgen çizdiğimde linklerin hafızaya kopyalanması için yukarıdaki gibi ayarlama yaparak Save butonuna tıkladım.

Hafızaya kopyalanan linkler aşağıdaki şekilde görüntüleniyor. Sadece adreslerin değil, linkin yazısının da yer almasını faydalı buldum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla