Chrome Tarayıcınız İçin Kolayca Kendi Temanızı Oluşturun

Google Chrome kullanıyor ve temanızı değiştirmeyi düşünüyorsanız neden kendi temanızı oluşturup kullanmayı denemiyorsunuz. Bunun için hiç bir bilgiye ihtiyacınız yok. Sevdiğiniz bir fotoğrafı veya wallpaperı kullanarak kendi temanızı kolayca oluşturup kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için Chrome Temam adlı eklentiyi kullanacağız.

Google Chrome için nasıl tema oluşturulur?

Uygulamayı kurduktan sonra Yer işaretleri çubuğunda yer alan Uygulamalar butonuna tıklayın veya adres çubuğuna chrome://apps/ yazıp ilgili sayfayı açın. Burada yer alan Chrome Temam uygulamasını çalıştırın.

3 kolay adımda kendi temamızı oluşturacağız. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra açılan sayfadan mavi renkli Tema Oluşturmaya Başla butonuna tıklayın.

1.  Adım

İlk olarak temanız için bir resim belirlemeniz gerekiyor. Bunun için Resim Yükle seçeneğini kullanarak bilgisayarınızdan bir resim yükleyebilir veya Web Kamerasını Kullan seçeneğiyle yeni bir resim çekebilirsiniz. Resiminizi bellirledikten sonra Konumunu ayarlayabilirsiniz. Belirlediğiniz resme farklı efektler uygulayabilirsiniz. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra İkinci adımla devam et butonuna tıklayın

2.  Adım

Bu bölümde temanızda kullanılacak renkleri belirlemeniz gerekiyor. Seçeceğiniz 3 renk var Araç çubuğu rengini, Arka plan sekme rengini ve Çerçeve rengini seçeceksiniz. Renk belirleme işinde iyi olmadığınızı düşünüyorsanız Kendimi Şanslı Hissediyorum butonuna tıklayarak renklerin otomatik olarak belirlenmesini sağlayabilirsiniz.

3.  Adım 

Son olarak temanıza bir isim verin ve açıklamanızı ekleyin. Temam yap butonuna tıklayın ve sonrasında oluşturduğunuz temayı bilgisayarınıza yükleyin. Dilerseniz oluşturduğunuz temayı başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Eklentinin web adresi: Chrome Temam

Yorumlar

  1. grafik tasarım

    uzun zamandır böyle bir şey araştırıyordum peki hocam kendimiz için bir webbrowser yapmak istersek nasıl yapabiliriz

  2. Tekno1.net

    Bu özelliği bilmiyordum açıkcası yazınızı görünce Chrome tasarımı artık şart diyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla