Çift Tıklamayla Telefon Ekranı Açma Kapama

Çift tıklamayla telefon ekranını açıp kapama özelliği daha önce kullanmış olduğum LG marka telefonda bulunmaktaydı. LG modellerinde varsayılan olarak gelen bir özellik bu. Şu an kullanmakta olduğum Samsung marka telefonda böyle bir özellik bulunmuyor. Bu yazımda uygulama sayesinde farklı markalardaki telefonlarınıza kolaylıkla çift tıklamayla ekran açıp kapama özelliği kazandırabilirsiniz.

Telefonum ikinci el ve güç açma kapama düğmesi (aynı zamanda ekranı açıp kapama düğmesi oluyor Samsung telefonlarda) oldukça yıpranmış durumda. Bu düğmeyi telefon tamircilerinin değiştirebildiğini biliyorum fakat şimdilik bunun yerine daha farklı bir çözüm bulmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü düğme içine çökmüş olsa da çalışıyor. Bu düğmeyi sadece telefonu kapatmak, yeniden başlatmak istediğim zamanlarda kullanmak istiyorum.

Ekranı açmak için zaten o düğme yerine menü tuşunu kullanıyorum ekranı kapatmak için ise denediğim bir uygulamayı benimle benzer durumda olanlar için paylaşmak istiyorum. Sizin de telefonunuzun güç tuşu eskidiyse ya da onu fazla kullanıp eskitmek istemiyorsanız bu uygulamayı mutlaka kurmalısınız.

Telefon Ekranını Çift Tıklama ile Açıp Kapatın

Uygulamamızın ismi Double Tap Screen On and Off. Mağazadan indirip uygulamayı kurun. Bu uygulama sayesinde Android telefonunuzun ekranını çift tıklama ile açıp kapatabileceksiniz.

android telefonda çift tıklama ile ekranı kapatıp açma

Resimde gördüğünüz üzere ben ilk iki seçeneği aktif hale getirdim. Bu şekilde yaptığımda telefonumun ekranını çift tıklamayla kapatabiliyorum.

Üçüncü seçeneği aktifleştirdiğinizde kapalı olan telefon ekranını çift tıklama ile açabiliyorsunuz fakat bunun telefonunuzun bataryasının daha hızlı bitmesini sağlayacağını unutmayın. Ben bu nedenle bu seçeneği aktifleştirmeyi tercih etmedim.

Telefon Ekranınızı Düğme Kullanmadan Açıp Kapatın

Double Tap Screen On and Off 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kimcy929.doubletaptoscreenoff

Yorumlar

  1. Pingback: Tuş Kullanmadan Telefon Ekranını Kilitleme Uygulaması – winipucu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla