Font Changer ile Web Sitelerinin Fontunu Değiştirin (Chrome)

Ziyaret ettiğiniz sitenin fontunu beğenmiyor ya da okunaklı bulmuyor musunuz? Font Changer adlı Google Chrome eklentisi sayesinde istediğiniz web sitesinin fontlarında değişiklik yapabilirsiniz. Google, Youtube, Facebook, Twitter veya ziyaret ettiğiniz başka bir web sitesinin fontlarını değiştirin. Eklentiyi kurduktan sonra fontunu değiştirmek istediğiniz siteyi açın ve eklentinin araç çubuğuna yerleştiğini butona tıklayarak istediğiniz fontu belirleyin.

Use bölümünde açılır kutudan Custom Settings seçeneğini seçin. Hemen aşağısından ilgili kutucuğu işaretledikten sonra site için kullanılmasını istediğiniz fontu belirleyin. Yapılan değişikliğin sonucunu aynı anda göreceksiniz. Tercih edebilecğiniz fontlar Google font arşivindeki fontlardan oluşmakta ve kullanabileceğiniz font sayısı oldukça fazla. Font style bölümünden yazıyı italik olarak ayarlayabilir. Font weight bölümünden yazı kalınlığını belirleyebilirsiniz. Eğer yazı büyüklüğünü değiştirmek istiyorsanız Font size kutusuna yeni yazı büyüklüğünü girmeniz yeterli olacaktır.

Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra Done butonuna tıklayın. Siteyi daha sonra ziyaret ettiğinizde yaptığınız ayarlamalar hatırlanacak ve belirlediğiniz tercihler kullanılacaktır. Eğer sitenin fontlarını eski haline getirmek isterseniz eklenti butonuna tıklayarak No settings seçeneğini aktifleştirin.

Font Changer Chrome Eklentisi

Yorumlar

 1. wolfteam hile

  Harika bir eklenti olmuş, siteleri çok daha rahat okumamı sağlıyor.

 2. Yemek Tarifi

  Güzel ve kullanışlı bir eklenti.

 3. Doğum Çantası

  Uzun zamandır aklımda olan bir mevzuydu. Denk gelmek iyi oldu. Teşekkürler

 4. çocuk giyim

  evet güzel eklenti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla