Gmail’de Bütün Mailler Nasıl Silinir?

Yandex ve Outlook mail hesaplarımı da zaman zaman kullansam da mail konusunda ilk tercihim kullanıma sunulduğu zamanlardan bu yana GMail’den yana olmuştur. Gmail‘in kotası şu an 15GB ve 7 yıldır kullandığım hesabımda kotanın ancak 0.5GB ile %3 oranında dolu olarak gözüküyor. Bunun 160MB kadarı Drive’da yer alan dosyalarım. Verilen bu 15GB kotaya Google Drive‘ın da dahil olduğunu unutmayın.  Mail silmek pek huyum değil olmuşsa arada sildiğim ancak bir kaç tane gereksiz mail olmuştur. Zaten kota sıkıntısı pek olmadığından, mailleri silmeye pek fazla ihtiyaç olmuyor.

GMail Gelen Kutusundaki Bütün Mailleri Topluca Silme

Mailleri silmek gerekmiyor dedik, fakat uzun yıllardır kullandığınızı ve benden çok daha aktif bir şekilde mail hesabınızı kullandığınızı düşünürsek veya Drive hesabınızda büyük boyutlu dosyalarınızın bulunduğunu ve onları silmek yerine mail kutunuzu temizlemeyi tercih ettiğinizi varsayalım. Böyle durumlarda bütün mailleri silmek iyi bir çözüm olabilir. Yalnız önemli bir hatırlatma maillerinizi silmeden önce bir kaç defa düşünmenizi tavsiye ederim. Önemli ve ihtiyaç duyacağınız bilgiler içeren ya da sizin için değeri olan e-postaları silmiş olmamak için bunu yapmalısınız.

Öncelikle sağ üstte yer alan Dişli şeklindeki Ayarlar butonuna tıklayın. Açılan menüden Gelen kutusunu yapılandır seçeneğine tıklayın.

Açılan bölümde Birincil dışındaki seçeneklerin işaretini kaldırın ve Kaydet butonuna tıklayın. Aslında Sosyal ve Tanıtımlar işaretli olsa bile bir sorun yaşamadım ben fakat en garantili yolu paylaşıyorum sizinle.

Sonrasında Seç butonuna tıklayın. İlk sayfada yer alan 50 ileti seçilmiş olacak iletilerin en üstünde beliren Gelen Kutusu aramasındaki … ileti dizisinin tümünü seç bağlantısına tıklayın.

Son olarak Sil butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Diğer sekmeler için de aynı yöntemi kullanın.

Yorumlar

  1. Safranbolu Konakları

    Yerli yabancı bir çok site aradım mailleri silmek için. Ama en sonunda en faydalı bilgiyi sizin sitenizde buldum. Teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla