Tek Tıkla Çok Sayıda Dosya, Program, Web Sitesi, Klasör Açın

Sürekli kullandığınız programları, web sitelerini, klasörleri tek tek açmaya çalışmak zahmetli olabilir. Bunun yerine tek tıkla belirlediğiniz bütün ögeleri aynı anda açmanız mümkün. Instant File Opener adlı ücretsiz küçük yazılım sayesinde istediğiniz kadar exe, video dosyası, müzik dosyası, metin belgesi, dizin, web sitesi ve daha fazlasını tek bir işlemle açabileceksiniz.

Tek Tıkla Birden Fazla Dosya Nasıl Açılır?

Örneğin bir projeyle uğraşıyorsunuz ve bilgisayarınızda uğraştığınız konuyla ilgili bir çok Word dosyasını sürekli açıp işlem yapmanız gerekiyor. Her seferinde bu dosyaları tek tek açmaya uğraşmak yerine onların bir listesini oluşturun ve bu zahmetten kurtulun.

Programı yükleyip, çalıştırdıktan sonra listenize yeni ögeler eklemek için araç çubuğundaki artı butonunu ya da List menüsünü kullanın. Bu menüde Add File, Add Folder, Add Program ve Add Url seçeneklerini göreceksiniz. Daha hızlı düzenleme için eklemek istediklerinizi sürükleyip bırakarak listenize ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz dosyaları çift tıklayarak çalıştırabilirsiniz. Listenin windows ile birlikte açılmasını isterseniz Open at System Startup seçeneğini işaretleyin.

Listenizi hazırladıktan sonra hepsinin açılması için araç çubuğundaki yeşil ok işaretine ya da Tools menüsünde yer alan Open All Items seçeneğine tıklayın. File menüsündeki Save List seçeneğiyle listenizi .ifol (Instant File Opener List) formatında kaydedebilirsiniz. Save List seçeneğiyle .ifol formatında kaydettiğiniz dosyayı daha sonra programla açıp kullanabilirsiniz.

File menüsünde yer alan Save List as seçeneğiyle ise listenizi .vbs (VBScript) formatında bir dosya halinde kaydedebilirsiniz. VBScript dosyasını kullanmak için programa ihtiyacınız olmayacağından oluşturduğunuz dosyaya tıklayarak sonuca ulaşabileceksiniz.

Programın web sitesi : http://www.magnonic.com/ifo.shtml 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla