İyi Bir Home Ofis İçin Olması Gerekenler

Tüm işleri evinizin rahatlığında halledebilmek oldukça güzel bir şey. Evinizde iyi bir çalışma ortamı oluşturmak için ihtiyacınız olan bazı malzemeler bulunuyor. Kendi kendinizin patronu olup bir home ofis oluşturmak istiyorsanız bunun için gereken malzemeleri bu yazıda bulabilirsiniz. Home office içinde yer alan malzemeleri üretkenliğinizi ve çalışma performansınızı artıracak şekilde seçmeniz gerekiyor.

Ofis Masası

Eskiden ofis masaları çok büyük ve hantallardı. Günümüzde çok daha şık masalar üretiliyor. Çok küçük bir masa önermiyorum ama ihtiyacınızdan daha büyük bir masa da almamalısınız.

Ofis Sandalyesi

Ergonomik bir sandalye seçmek ofis dizaynı için başta gelen adımlardan biridir. Gününüzün büyük bir kısmını ofis sandalyesinde geçireceğinizi düşünürsek rahat bir sandalye bulmanın önemi ortaya çıkacaktır. Sandalyenizde bel desteği ve ayarlanabilir yükseklik olmazsa olmazlardandır.

Dizüstü Bilgisayar

İşiniz ne olursa olsun bir bilgisayara ihtiyacınız olacaktır. Masaüstü PC yerine dizüstü bilgisayar tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Böylece istediğiniz zaman başka bir yere götürüp işinize devam etme imkanınız olur. Her ne kadar ofis işlemleri için çok fazla özellik gerekmese de bilgisayarınızın özelliklerinin sizi yarı yolda bırakmayacak kadar iyi olmasını tavsiye ediyorum. Yani biraz paraya kıyıp iyi bir laptop almak mantıklı bir fikir olacaktır.

Monitör

Bilgisayarımız tamam ama onun ekran boyutu muhtemelen yeterli gelmeyecektir. Ben şimdi kullandığım dizüstü bilgisayarı kendi ekranı yerine eğimli ve geniş ekranlı bir Samsung monitör ile birlikte kullanmaktayım. Geniş ekranlı bir monitör kesinlikle çalışmayı kolaylaştırıyor ve daha verimli bir hale getiriyor.

Klavye Mouse takımı

Dizüstü bilgisayarın klavyesini hele touchpadi kullanmak sizin için mantıklı olmayacaktır. Bu nedenle iyi bir klavye mouse setine yatırım yapmanız en doğrusu olur. Kablolu yerine kablosuz setlere yönelmeniz en mantıklısıdır. Ben şu an HP Pavilion Wireless Keyboard and Mouse 800 kullanmaktayım. Memnun olduğum bu seti size de tavsiye edebilirim. Yine klavye mouse denince akla gelen markalardan olan Logitech’in güzel modelleri bulunuyor.

Kulaklık

Gürültü önleyici özelliği de bulunan bir kulaklık işinize odaklanmanızı daha kolay hale getirecektir. Kulaklık sayesinde dışarıya da gürültü gitmeyeceğinden insanların uyuduğu gece saatlerinde rahatça çalışabilirsiniz.

Hoparlör

Müzik dinlemek bir çok kişi için odaklanmanın ve konsantre olmanın bir yoludur. Home ofisinizde arkaplanda rahatlatıcı müzikler çalmak istediğinizde  iyi bir hoparlöre ihtiyacınız olacaktır. Bluetooth özelliği olan bir hoparlör seçerseniz onu bilgisayarınıza ve telefonunuza bağlamanız kolay olacaktır. Marka olarak JBL Bluetooth hoparlörlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Webcam

Evden çalışmak çevrimiçi toplantıların yapılacağı anlamına gelir. Bu nedenle dizüstü bilgisayarınızın varsa bile yeterli gelmeyeceğinden daha verimli bir çalışma için iyi bir webcam almanız gerekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla