Windows 10 Ekran Görüntüsü Otomatik Kaydetme Kısayolu

Daha önceki bir yazımda Windows ile beraber gelen ekran alıntısı aracından bahsetmiştim. Konuyla ilgili olduğundan bu yazımın bağlantısını aşağıda paylaşıyorum.

Windows ile birlikte gelen bu aracın yanında ekran görüntüsünü resim olarak kaydetmek için bir çok kaliteli program bulunmakta, fakat bu yazımın konusu biraz daha farklı. Windows 10 kullanıyorsanız ve ekran görüntüsünü en kolay ve hızlı biçimde kaydetmek istiyorsanız hiç bir programa ihtiyacınız yok. Yapmanız gereken şey yalnızca bu iş için belirlenmiş kısayol tuşlarına basmak.

Klavyenizden Windows Tuşu + PrintScreen tuşlarına bastığınızda ekran görüntünüzün tamamı otomatik olarak kaydedilecektir. Windows 8’i fazla kullanma fırsatım olmadı fakat daha önceki Windows sürümlerinde bu özelliğe rastlamamıştım. Bu nedenle ilk olarak Windows 10 ile geldiğini düşünüyorum.

Bu iki tuşa aynı anda bastığınızda ekranınızın o anki görüntüsü Windows Kullanıcı klasörünüzün içinde yer alan Resimler/Ekran Görüntüleri klasörüne .png formatında otomatik olarak kaydedilecektir. Bu sayede programları açıp kapatmakla ya da eskiden olduğu gibi Paint‘e ekran görüntüsü yapıştırmakla vs. uğraşmanıza hiç gerek kalmamış olacak.

Yorumlar

  1. Megamax İçeriği

    faydalı bilgiler için teşekkürler admin.

  2. güvenlik kamerası

    yaralı bilgiler teşekkür ederiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla