MS Word Alternatifi Program Ableword

Ableword .doc, .docx ve .pdf formatındaki belgeleri okumanızı sağlayan ve bu formatlarda yeni belgeler oluşturmanıza imkan tanıyan bir kelime işlemci programıdır. Program ticari kullanımlar için bile tamamen ücretsizdir. Word için alternatif olabilecek bir ücretsiz bir program arıyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.

Ableword aşağıdaki formatları okuyup biçimlendirebilir

  • Microsoft Word (doc, docx)
  • Adobe pdf (pdf)
  • Düz yazı (txt)
  • Zengin metin (rtf)
  • htm, html

Programın arayüzü sade ve kullanımı oldukça kolaydır. Belgelerinize tablolar, üstbilgi ve altbilgiler ekleyebilirsiniz. Yazım denetimi ve baskı önizleme özelliklerini içerir.

Ableword Windows işletim sistemi için tasarlanmıştır. Windows 10 haricinde Windows 8, 7, Vista ve XP ile de kullanabilirsiniz.

Belgenizin yazı tipini değiştirebilir, paragraflar kenarlıklar ekleyebilir ve listeler oluşturabilirsiniz. Program microsoft word ile yapabileceğiniz bir çok şeyi ücretsiz olarak yapmanıza izin verir.

Programın en önemli özelliklerinden biri de onu bir pdf düzenleyici olarak kullanma imkanınızın bulunmasıdır. Elinizdeki bir pdf dosyasını düzenlemek istiyorsanız File menüsünde yer alan Import PDF Text seçeneğine tıklayın. Böylece .pdf dosyasının içindeki yazıları belgenize aktarıp istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Sonrasında ise belgeyi yine .pdf formatında ya da .doc, .docx gibi farklı bir formatta kaydedebilirsiniz. Programın .pdf düzenleme özelliği sayesinde onu .pdf formatındaki dosyaları başka bir formata çevirmek için de kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla