Opera Mobile Emulator Bilgisayar İçin Mobil Web Tarayıcı

Daha önce yazmış olduğum bir yazıda bilgisayarda web sitelerinin mobil sürümünü görüntülemekle ilgili eklentilerden bahsetmiştim. Yazıya şu adresten ulaşabilirsiniz.

https://bubilgi.net/bilgisayarinizdan-web-sitelerinin-mobil-versiyonunu-goruntuleyin/

Bu yazımda ise yine bilgisayarda mobil sitelere girmenizi sağlayacak farklı bir programdan bahsedeceğim. Opera bir çok bilgisayar kullanıcısının bildiği köklü bir web tarayıcı. Masaüstü versiyonunun yanında cep telefonlarında kullanılan Opera Mini ve Opera Mobile uygulamaları da bulunuyor. Bunların haricinde duymamış olabileceğiniz faydalı bir paket mevcut. Opera Mobile Emulator adlı araç sayesinde bilgisayarınızdan mobil siteleri ziyaret edebilirsiniz.

PC İçin Opera Mobile Browser

Opera Mobile Classic Emulator cep telefonu, tablet gibi mobil cihazlara yönelik olarak tasarlanmış olan web sitelerini bilgisayarınızda görüntülemenizi sağlar. Bu yazılımı kullanmanız için başlıca iki neden olabileceğini düşünüyorum.

  • Daha hızlı çalışan mobil sitelere bilgisayarınızdan bağlanmak.
  • Kendi web sitenizin mobil sürümünü bilgisayarınızdan test etmek.

İşletim sisteminize uygun olan sürümünü bilgisayarınıza indirerek kurun. Windows yanında Mac ve Linux işletim sistemleriyle uyumlu paketleri bulunuyor. İndirdiğiniz dosyayı çalıştırarak kurulum işlemini tamamlayın.

pc için mobil tarayıcı

Programı çalıştırdığınızda karşınıza çıkacak ekrandan Launch butonuna tıklarsanız varsayılan ayarlarla çalıştırabilirsiniz. Bunun yanında sol kısımdaki Profile bölümünden farklı mobil cihazlardan birini seçerek onların ayarlarıyla çalıştırabilirsiniz. Sağ kısımdan çözünürlük gibi değerleri özel olarak belirleyebilirsiniz.

mobil test aracı opera

Gördüğünüz gibi sitemin mobil sürümünü Opera Mobile Emulator ile bilgisayarımda açmış oldum. Mobil cihazlara yönelik web siteleri geliştiren tasarımcılara test işlemlerinde oldukça faydalı olacak bir araç. İndirmek için aşağıdaki sayfayı ziyaret edin.

https://www.opera.com/tr/developer/mobile-emulator

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla