Silinen Dosyaları Geri Getirme Programı EaseUS Data Recovery

Bilgisayarımızda, taşınabilir harddisklerde, hafıza kartlarında, flash disklerde bir çok dosyayı depolamaktayız. Bu dosyaların bazıları çeşitli sebeplerle silinebiliyor. Bir dosyayı tekrar ihtiyacınız olmadığını düşündüğünüz için silmiş olabilirsiniz. Belki bir başkası sizin için önemli olan bir dosyayı sildi. Bir yazılımın hatalı çalışması veya virüs nedeniyle dosyalarınız silindi. Ya da nasıl olduğunu çözemediğiniz biçimde dosya ortadan kayboldu. Peki silinen bir dosyaya tekrar ihtiyaç duyarsanız ne yaparsınız?

Silinen Dosyaları Geri Getirme Programı

Silinen dosyaları geri getirmek için EaseUS Data Recovery adlı programdan faydalanabilirsiniz. Yerine tekrar koyabileceğimiz bir dosya silindiyse çok önemsemeyiz. Bir programın kurulum paketini harddiskinizden sildiğinizi düşünelim. Kendi sitesinde ve başka kaynaklardan aynı dosyaya ulaşmanız çok zor olmayacaktır. Ama yedeği olmayan önemli dosyalarınız silinirse EaseUS size yardımcı olacaktır. Örneğin uzun süre üzerinde çalışarak yazdığınız kitaba ait belgeler, düğün görüntüleriniz, aile fotoğraflarınız gibi sizin için önem taşıyan dosyaları kurtarmanız gerektiğinde bu programı denemenizi tavsiye ediyorum.

Verilerinizi Ne Kadar Koruyabiliyorsunuz?

Dijital dünyanın içinde kaybetmek anlık bir olaydır. Aylarca uğraştığınız verilerin ortadan kaybolması ya da gerekli olan dataların bir anda silinmesi herkesin başına gelebilecek, en kötü durumlardan biridir. Bu tarz bir durumla karşılaştığınızda ne yapacağınız konusunda panikleyebilirsiniz. Elbette gidenlerin geri getirilme yolu vardır. Ancak doğru sistemi kullanmanız, kayıpsız ya da minimum kayıpla çözüme ulaşmanız önemli olacaktır. İşte tam da bu aşamada EaseUS Data Recovery yazılımından tam olarak verim alabilirsiniz. Yazılım silinen dosyaları geri getirmeyi, her türlü dijital veriyi kurtarmayı hedeflemektedir. Kullanım alanı oldukça geniş olan EaseUS yazılımı, dünya genelinde 72 milyondan fazla kullanıcının tercihidir. Sadece bu bile sizin onu tercih etmeniz için geçerli bir neden olabilir.

Çevrenize baktığınızda sayısız dijital veri deposu ile karşılaşabilirsiniz. Hard diskler, usb bellekler, telefonunuzun hafıza kartı ve aklınıza ilk anda gelmeyen birçok veri depolama alanı her zaman için silinme riski ile karşı karşıyadır. EaseUS işte tüm bu alanlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz, kolay ve kesin çözüm sunan bir yazılımdır. Ücretli ya da ücretsiz sürümleri olan bu yazılım, dijital ortamda depolanmış olan tüm veri kayıpları için kullanılabilmektedir.

EaseUS Data Recovery ile Silinen dosyaları geri getirme?

Bu özel yazılımı birçok dosya uzantısında kullanabilmeniz de onu tercih nedeni yapıyor. Başlıca dosya uzandıları; jpeg, png, avi, mp3, mp4, mkv, rar, doc, exe, zip ve pdf gibi güncel olarak kullanılan tüm dosya türlerinin kurtarılmasında beklentileri karşılamaktadır. Bu dosya türleri içinde video, resim ve bazı yazılı dokümanlar da yer almaktadır. Kısacası gereksinim duyabileceğiniz tüm dosya türlerine hakim bir veri kurtarma yazılımıdır diyebiliriz.

EaseUS Data Recovery ile dosyalar nasıl kurtarılır?

Kullanıcı dostu yapısı ile herkesin pratik bir şekilde kullanmasına olanak sağlayan bir yapı mevcut. Daha önce veri kurtarma operasyonu yapmış olmanıza gerek kalmadan, bu işlemi ilk kez EaseUS Data Recovery ile yapabilirsiniz. İşlem aşamalarını incelediğinizde de aynı şekilde basit olduğunu görebilirsiniz.

silinen dosyaları geri getirme programı

Programı başlattıktan sonra, verilerinizi kurtarmak istediğiniz klasörü seçin. Aynı şekilde silinen veriler sürücüde ise onu da seçebilirsiniz. Bu aşama sonrasında verilerin detaylarını görebileceksiniz. Kurtarmak istediğiniz dizini ya da dosyayı seçebilirsiniz. Programın çalışma aşamaları ise Hızlı tarama ve Derin tarama modları olarak karşınıza çıkacaktır.  Elde etmek istediğiniz sonuca bağlı olarak bu iki moddan birini seçebilirsiniz.

silinen dosyaları kurtarma programı easeus data recovery

Kurtarma işlemi limitleri ücretli ve ücretsiz sürümlere göre değişmekte. 500 MB bir kurtarma için ücretsiz sürün işinizi görebilir. Ayrıca programın sağladığı farklı promosyon ve tanıtım avantajlarını kullanarak bu veri limitini yükseltmeniz de mümkün. EaseUS yazılımını farklı sosyal medya programlarında paylaşarak limitini 2 GB’a kadar genişletme şansınız var. Bazen bu limitin de yeterli olmadığı durumlar olabilir. O zaman yazılımın ücretli sürümlerini deneyebilirsiniz. Pro ve Pro+WinPE olarak karşınıza iki paket çıkacaktır. Bu paketleri de sırası ile 69.95 USD ve 99.00 USD olarak satın alabilirsiniz.

Programı ücretsiz olarak indirmek için aşağıda ki linki kullanabilirsiniz.

https://www.easeus.com/datarecoverywizard/free-data-recovery-software.htm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla