Netflix Top 10 Dizi Film Türkiye ve Dünya Listesine Nasıl Ulaşılır

Netflix üyelerine internete bağlı bilgisayar, televizyon, telefon ya da tablet gibi bir cihazdan film ve dizi izlemelerini sağlayan ücretli bir platformdur. Netlix dünyada 220 milyondan Türkiye’de ise 3.5 milyondan fazla aboneye sahip. Diğer benzeri platformlarla karşılaştırmadım fakat hem dünyada hem de Türkiye’de en çok tercih edilen platform olduğunu söyleyebiliriz sanırım. Netflix üye girişi yaptığınızda sizi ilginizi çekebilecek içeriklerin bulunduğu bir anasayfayla karşılar. Bu sayfa daha önce izlediğiniz içeriklere benzer içerikler de sunmaktadır.

Netflix anasayfada bulunduğunuz ülkenin Top 10 dizi ve film listesini de göstermektedir. Ben izleyeceğim içerikleri daha çok bu listeye bakarak belirlediğimi söyleyebilirim. Top 10 dizi ve film listesinde mutlaka ilgimi çekebilecek içerikler bulunuyor.

Eğer hem dünya geneli başka ülkelerde top 10 listesini görmek istiyorsanız hem de Türkiye top 10 listesini görmek istiyorsanız farklı bir seçeneğiniz daha bulunuyor. Netflix tarafından oluşturulmuş olan Top 10 dizi ve film listesi sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bu site sizi bütün dünya genelinde İngilizce dilindeki top 10 listesiyle karşılayacaktır.

Türkiye geneli top 10 listesine ulaşmak için Or, see Top 10 lists by country seçeneğine tıklayın.

Açılır kutudan Films ve TV seçeneklerinden birini seçin. TV seçiminde diziler gösteriliyor. Yanındaki açılır kutudan ise Turkey seçeneğini seçtiğinizde ülkemiz için oluşturulmuş olan listeye ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla