Tarayıcınız Her Zaman Gizli Modda Açılsın

Tarayıcınızı gizli modda kullandığınızda gezintinizle ilgili bilgiler göz atma geçmişiniz, formlara girdiğiniz bilgiler, çerezler, site verileri kaydedilmez. Çok kullanılan tarayıcıların tümünde gizli mod seçeneği bulunur. Tarayıcı menüsünde yer alan Yeni gizli pencere, Yeni inPrivate penceresi gibi seçeneklerle bu moda geçiş yapabilirsiniz. Özellikle birden fazla kişinin kullandığı bilgisayarlarda Gizli mod oldukça kullanışlı olabilmekte. İsterseniz tarayıcınızın sürekli olarak bu şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Farklı tarayıcıların varsayılan olarak gizli pencerede açılmasını nasıl sağlayabileceğiniz görelim.

Google Chrome

Tarayıcınızın masaüstündeki kısayoluna sağ tık menüsündeki Özellikler seçeneğine tıklayın. Hedef bölümünün sonuna -incognito ekleyerek Tamam butonuna tıklayın. Tırnak işaretinden sonra arada bir boşluk bırakmayı unutmayın. Artık Google Chrome bu kısayol ile hep gizli modda açılacak. Aynı mantıkla başka bir kısayol için ayarları değiştirebilirsiniz.

Mozilla Firefox

Firefoxu sürekli olarak gizli modda açmak Chrome ile benzer şekilde mümkün. Yalnızca -incognito yerine -private yazmanız gerekiyor.

Masaüstünüzdeki Firefox simgesine sağ tıklayın ve Özelliklere tıklayın. Hedef bölümünün sonuna bir boşluk ve ardından -private ekleyerek Tamam butonuna tıklayın.

Opera

Firefox ile aynı şekilde gizli modda açabilirsiniz. Opera simgesine sağ tıklayın. Menüden Özellikleri seçin Hedef bölümünün sonuna bir boşluk ve -private yazarak kaydedin.

Internet Explorer

Başlat kutusuna internet explorer yazarak sağ tıklayıp dosya konumunu aç deyin. Açılan pencerede yer alan Internet Explorer kısayoluna sağ tıklayın menüden Özellikleri seçin.

Hedef bölümünün sonuna -private ekleyin. Artık Internet Explorer bütün konumlardan gizli modda açılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla